اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو گفت: آبرسانی به ۱۰ هزار روستای کشور در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد و با جدیت پیگیر تحقق این مطالبه مهم روستاییان هستیم.

احمد حیدری روز شنبه در حاشیه بازدید از سدهای سیلوه و کانی سیب در شهرستان پیرانشهر افزود: در این راستا شهرهای دارای مشکل آب شرب نیز مورد بازنگری قرار خواهند گرفت تا از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شوند.

او اظهار کرد: دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی در بودجه ۱۴۰۱ کل کشور، اعتبارات خوبی را برای صنعت آب و برق اختصاص داده‌اند که می‌تواند تحول بزرگی در این صنعت ایجاد کند.

حیدری با اشاره به طرح‌های آبرسانی در شهرستان پیرانشهر گفت: از محل اعتبارات محرومیت زدایی، بودجه خوبی به این امر اختصاص یافته که با این اعتبارات عملیات اجرایی ۲ مجتمع آبرسانی روستایی آغاز و احداث ۲ مجتمع دیگر نیز در برنامه‌های اجرایی قرار می‌گیرد.

او اضافه کرد: مطالعات اولیه احداث تصفیه خانه آب پیرانشهر نیز به اتمام رسیده و برنامه جامعی برای تامین آب شرب مردم پیرانشهر و روستاهای اطراف آن تدوین شده که در کوتاه مدت و تا راه اندازی تصفیه خانه، آب شرب پیرانشهر از چاه‌های جدید یا سد کانی سیب تامین خواهد شد.

خبر خوش مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای آذربایجان غربی

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور هم گفت: طی ۳۰ ماه آینده، همه روستاهای باقی مانده استان، از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

اتابک جعفری روز شنبه در حاشیه بازدید از سدهای سیلوه و کانی سیب شهرستان پیرانشهر افزود: تامین آب شرب روستاهای آذربایجان غربی در قالب جهاد آبرسانی برنامه ریزی شده و وزارت نیرو نیز در این خصوص برنامه‌های جامعی را در دستور کار دارد.

وی اضافه کرد: در آذربایجان غربی آبرسانی به ۳۷۰ روستا در دستور کار شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قرار دارد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ادامه داد: برای اجرای این طرح حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

جعفری، ارتقای رضایتمندی روستاییان و شهرنشینان را از جمله برنامه های شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور عنوان کرد و گفت: همه برنامه های ما در این حوزه تمهید شده و به اجرا در می آید.

«احمد حیدری» معاون امور حقوقی و «اتابک جعفری» مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به همراه مسئولان شهرستان و کمال حسین پور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از سدهای سیلوه و کانی‌سیب پیرانشهر بازدید کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست