اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۳۵۰ هزار تن سیب صنعتی استان در صنایع تبدیلی مصرف می شود.

رسول جلیلی افزود : بر اساس برآوردهای انجام شده امسال پیش بینی می‌شود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن سیب درختی از باغات استان برداشت شود که از این میزان در حدود ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار تن به مصرف صنایع تبدیلی می‌رسد.

وی همچنین ادامه داد : این میزان سیب قابلیت صادرات نداشته و باید در صنایع تبدیلی بصورت کنسانتره و آبمیوه تبدیل وبرای صادرات در نظر گرفته شود.

جلیلی با بیان اینکه آذربایجان‌غربی قطب اول تولید سیب درختی کشور را به خود اختصاص داده است ادامه داد: سالانه در حدود ۷۰۰ هزار تن از محصول تولیدی به صورت تازه‌خوری مصرف و یا در سردخانه‌های استان ذخیره‌سازی می‌شود که برای فروش روانه بازارهای مصرف داخلی و خارجی می شود.

وی با بیان اینکه خرید حمایتی سیب صنعتی (درجه۳)  برای حمایت از باغداران کشور به در کمیسیون تنظیم بازار کشور تصویب و اجرای آن به زودی توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور آغاز می شود اظهارکرد: طبق مصوبه کمیسیون تنظیم بازار کشور سیب صنعتی به ازای هر کیلو ۸۰۰ تومان از باغداران خریداری خواهد شد و در این راستا مذاکره و هماهنگی لازم با وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران انجام گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: پیش از این طی توافق صورت گرفته با کارخانجات کنسانتره استان مقرر شده بود که کارخانجات تا زمان متعادل شدن قیمت، سیب صنعتی را به ازای هر کیلو حداقل ۶۰۰ تومان از کشاورزان خریداری کنند که متاسفانه این امر توسط کارخانجات رعایت نشد و کاهش قیمت خرید توسط پیمانکاران کارخانجات، منجر به ورود دولت برای خرید حمایتی شد که ان شاء لله در نهایت به سود کشاورز و مصرف‌ کننده منتهی می‌شود.

کمیسیون تنظیم بازار کشور به منظور حمایت از باغداران و تثبیت قیمت، نرخ خرید حمایتی سیب صنعتی( درجه ۳) را ۸۰۰ تومان اعلام کرد.

بر این اساس سازمان تعاون روستایی در کشور موظف شد تا نسبت به خرید حمایتی سیب صنعتی از باغداران با نرخ ۸۰۰ تومان اقدام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست