اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون فنی و عمرانی شهردار ارومیه گفت: یادمان شهید باکری ارومیه از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

محمد کاظم زوار در جمع خبرنگاران با اشاره به ساخت عملیات یادمان شهید باکری در محل باغ رضوان ارومیه، اظهار کرد: پیمانکار قبلی این پروژه قادر به ادامه همکاری برای ساخت نشد و درنتیجه برای از سرگیری دوباره پروژه ، سرمایه گذار جدید شناسایی و در مرحله عقد قرار داد با آن هستیم.

وی با بیان اینکه یادمان شهید باکری با استفاده از شیوه های معماری اسلامی ایرانی و نماد هایی از هویت شهر ارومیه در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار درباغ رضوان ارومیه ساخته می شود، بیان کرد: این مجموعه دارای امکانات جانبی مانند پارکینک های  مجزا، کتابخانه، تالارپذیرایی، پیست دوچرخه و تندرستی  و همچنین پارک موزه  است.

زوار گفت:  ساخت این یادمان جهت نکوداشت شهید مهدی باکری و ۱۲ هزار شهید سرافراز استان است و یک مکان برای تجدید میثاق با آرمان های شهدا و تداعی گر ایثار، مقاومت و ایستادگی شهدای استان خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به توسعه باغ رضوان ارومیه، اظهار کرد:  مطالعات توسعه باغ رضوان ارومیه به مساحت ۱۹۸ هکتار به اتمام رسیده است و در حال حاضر عملیات توسعه ای آن آغاز شده است .

معاون فنی و عمرانی شهردار ارومیه با بیان اینکه در حال حاضر به مساحت ۲٫۵ متر مکعب از پروژه توسعه باغ رضوان ارومیه خاک ریزی شده است، عنوان کرد: با توسعه باغ رضوان این مکان برای ۱۰۰ سال پاسخگو دفن اموات است.

به گزارش ایسنا؛ شهید مهدی باکری (زاده ۳۰ فروردین ۱۳۳۳ شمسی در میاندوآب _ شهادت ۲۵ اسفند ۱۳۶۳ در جزیره مجنون)، برادر علی باکری و حمید باکری، فرمانده لشکر ۳۱ عاشورا بود.

مهدی باکری یک‌سال بعد از برادرش حمید باکری، در عملیات بدر کشته و پیکرش در دجله ناپدید شد.

با پیروزی انقلاب ایران باکری نقش فعالی در سازماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشت. مدتی هم شهردار ارومیه بود و مدتی هم دادستان دادگاه انقلاب ارومیه شد. او همزمان با فعالیت در سپاه، مسئولیت شهرداری ارومیه را نیز بر عهده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست