اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

محبوبی ادامه داد: پس از ۵ ساعت جستجو و صعود در ارتفاعات سخت گذر ،با دسترسی به حادثه دیدگان ، یک نفر فوتی و یک مصدوم از زیر بهمن خارج شد .

آوای مرز : مدیر عامل جمعیت آذربایجان غربی گفت: ۷ کوهنورد در کوه های قندیل پیرانشهر گرفتار بهمن شدند و یک نفر فوت کرد.

حمید محبوبی اظهار کرد: ساعت ۱۶:۲۴ عصر پنج شنبه ۳۱ خرداد ماه گزارشی مبنی بر حادثه دیدن ۷ نفر و گرفتار شدن دو نفر از گردشگران در زیر بهمن،  ارتفاعات قندیل – تانجوکان شهرستان پیرانشهر به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر اعلام شد.

او افزود: ۲ تیم از نجاتگران هلال احمر پیرانشهر پس از دریافت گزارش حادثه وکسب اطلاعات از آخرین موقعیت مکانی، بلافاصله‌ با تجهیزات کوهستان به محل حادثه اعزام شدند.

محبوبی ادامه داد: پس از ۵ ساعت جستجو و صعود در ارتفاعات سخت گذر ،با دسترسی به حادثه دیدگان ، یک نفر فوتی و یک مصدوم از زیر بهمن خارج شد .

مدیر عامل هلال احمر استان بیان کرد: مصدوم حادثه پس از اقدامات پیش بیمارستانی ،فیکس و کمک های اولیه به صورت ایمن به پایین دست ارتفاعات منتقل و به مرکز درمانی انتقال یافت.

او در پایان گفت: فوتی این حادثه تحویل مراجع ذی صلاح شد.

۵ ساعت تلاش بی وقفه نجاتگران هلال احمر برای در تاله‌جار اشنویه

مدیرعامل هلال احمر آذربایجان غربی همچنین از ۵ ساعت تلاش بی وقفه نجاتگران هلال احمر برای نجات گرفتار شدگان کوهستان و رودخانه خروشان در تاله‌جار اشنویه خبر داد.

حمید محبوبی در این باره افزود: ساعت ١٧:۴۵ بعدازظهر پنج شنبه درخواست نیروهای مردمی جهت نجات افراد گرفتار در منطقه کوهستانی تاله جار و رودخانه گادر اشنویه به مرکز پاسخگویی عملیات اضطراری هلال احمر گزارش شد.

او افزود: بلافاصله ۲ تیم امداد ونجات هلال احمر اشنویه با تحهیزات نجات در کوهستان به محل حادثه اعزام شدند.

محبوبی بیان کرد: نجاتگران هلال احمر بعد از برپایی کارگاه صعود و گذر از رودخانه؛از رودخانه خروشان گادر عبور و به حادثه دیدگان دسترسی پیدا کردند.

مدیر عامل هلال احمر استان گفت: تلاش نجاتگران بی نتیجه نماند و حادثه دیدگانی که تقاضای کمک از هلال احمر کرده بودند به صورت ایمن از ارتفاع نجات و با حمایت امدادگران از رودخانه سرد و خروشان گادر گذر کرده و به سلامت به خانواده هایشان تحویل داده شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست