اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیر کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: ۴۶طرح گردشگری در استان در دست اجرا است.

جلیل جباری افزود: در حال حاضر ۴۶پروژه گردشگری در قالب ۲۲۲۷تخت اقامتی و ۱۱۴۹ اتاق و ۸ مجتمع گردشگری در استان در دست اجرا هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر کل تاسیسات گردشگری استان ۲۸۱ واحد، کل اتاق های اقامتی استان ۲۰۸۹ اتاق است و تاکنون ۲۱مورد گواهی گردشگری سلامت نیز در استان صادر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان با اشاره به اینکه شعار هفته گردشگری امسال “نگرش نو به گردشگری” است، تصریح کرد: ۲۷عنوان برنامه در این هفته اجرا و در روزهای آتی اجرا می شود.

جباری با تاکید به اینکه صدور مجوزها به صورت الکترونیکی انجام می شود، اظهار کرد: میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان در یک سال اخیر با پرداخت ۵۰میلیارد تومان تسهیلات در زمینه صنایع دستی برای ۵۳۸ فقره طرح و اشتغال زایی برای ۵۰۰ نفر و ۲۳۱میلیارد تومان برای ۳۱طرح گردشگری با اشتغالزایی برای ۴۹۸نفر رتبه دوم کشور را در اعطای تسهیلات به تولید کنندگان صنایع دستی کسب کرد.

جباری با تاکید به اینکه امسال بسته های سرمایه گذاری و صدور مجوز بی نام برای سرمایه گزاری در نظر گرفته، یاد آور شد: ۴۲باب آبگرم در استان شناسایی شده که از طریق این بسته سرمایه گذاری  به ۲باب آبگرم در چالدران و قطور مجوز صادر شده و به بهره برداری رسیده اند.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: برای اولین بار در استان سند جامع توسعه گردشگری استان تهیه و تصویب شده تا به عنوان یک سند بالادستی مورد توجه قرار گیرد که یک موفقیت برای استان است چرا که در ۸۰درصد استان های کشور هنوز این سند تهیه نشده است.

وی افزود: امسال ۷۸ عنوان پروژه در کمیته برنامه ریزی استان بااعتبار ۶۰میلیارد تومان مصوب شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل خود ۱۵ درصد افزایش را نشان می دهد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست