اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: چهار یادمان ملی شهدا برای پاسداشت ۲۴ هزار شهید مهاجر و ۱۲ هزار شهدای بومی آذربایجان غربی در ۴ شهر استان احداث می‌شود.

سردار حبیب شهسواری در حاشیه بازدید از ستاد دائمی کنگره ۱۲۰۰۰ شهید آذربایجان غربی در جمع اصحاب رسانه با تحلیل از رشادت‌های مستمر و همیشگی مردم این استان در طول ۴۰ سال از گذشت انقلاب اسلامی اظهار داشت: اگر دفاع مقدس در بسیاری از استان‌های کشور ۸ سال بود این دفاع در آذربایجان غربی ۴ دهه استمرار داشته و مردم این استان مدافعان همیشگی سرحدات جغرافیایی و مرزهای سیاسی و انقلابی  جمهوری اسلامی ایران بوده و هستند.

وی تصریح کرد: آذربایجان غربی جزو ۵ استان درگیر در موضوع جنگ با رژیم بعثی عراق بود و ۳۲ عملیات در دروان دفاع مقدس در جغرافیای همین استان به انجام رسید.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: چهار یادمان ملی شهدا برای پاسداشت ۲۴ هزار شهید مهاجر و ۱۲ هزار شهدی بومی آذربایجان غربی در ۴ شهر استان احداث می‌شود و ده‌ها یادمان محلی و منطقه‌ای شهدا نیز هم‌اینک در گوشه و کنار استان ساخته‌شده است.

شهسواری اظهار داشت: یادمان‌های شهید بروجردی در نقده، شهید کاظمی در پیرانشهر، شهید امینی در مهاباد و شهدای بلفت و دوپازا در سردشت جزو یادمان‌های ملی در دست احداث در آذربایجان غربی هستند.

وی با یادآوری سفر ۲۱ سال پیش و پیام رهبر معظم انقلاب به کنگره ۱۲۰۰۰ شهید آذربایجان غربی که در ۱۲ آبان ماه سال ۹۷ اتفاق افتاد افزود: در این پیام رهبر معظم انقلاب ضمن بزرگداشت و ذکر نام چند چهره شاخص در این استان از جمله مجاهد نستوه آذربایجان مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ غلامرضا حسنی، شهید مهدی باکری، مرحوم امیر سرتیپ ذکی ذکیانی و مرحوم قاضی محمد خضری مطالباتی را نیز مطرح کردند که نشان از عمق توجه و درایت ایشان نسبت به مسائل این خطه از کشور بود که باید این مطالبات در قالب یک نهضت مطالبه گری رسانه‌ای مجدداً بازشناسی و پیگیری شود.

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: امسال افزون بر ۲۰۰ هزار نفر در قالب کاروان‌های راهیان نور از مناطق عملیاتی مختلف آذربایجان غربی بازدید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست