اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه تلاشهای خوبی برای خدمات رسانی به مناطق زلزله زده از سوی دستگاه های اجرایی انجام گرفته است گفت: مرحله اول امدادرسانی به زلزله زدگان تمام شده و وارد مرحله آواربرواری و بازسازی اماکن خسارت دیده شده ایم.

محمدمهدی شهریاری در جلسه مدیریت بحران به منظور رسیدگی به مناطق زلزله زده در محل فرمانداری خوی با تقدیر از تلاش نیروهای نظامی و انتظامی در تامین امنیت و همکاری برای امدادرسانی به زلزله زدگان از همراهی صدا و سیما نیز در پوشش خبری تلاشهای صورت گرفته قدردانی کرد و گفت: برخی بداخلاقی هایی که در فضای مجازی در خصوص بی توجهی مسئولین به مناطق زلزله زده توسط افرادی که عادت به سیاه نمایی دارند نباید مانع تلاشهای جهادی دستگاه های خدمات رسان شود.

 

وی افزود: موظف هستیم تا آخرین مرحله بازسازی و امدادرسانی با تلاش جهادی در کنار مردم باشیم.

شهریاری از بنیاد مسکن و راهداری خواست تا نسبت به تامین ماشین آلات لازم جهت آواربرداری در سریعترین زمان ممکن اقدام نمایند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: بازسازی مدارس تخریبی باید در اولویت باشد.

محمدمهدی شهریاری افزود: مسئولین در خصوص تامین دام افرادی که دام هایشان را در زلزله از دست داده اند از طریق اموال تملیکی و ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) بصورت رایگان اهتمام نمایند.

وی بر توزیع بیشتر لوازم بهداشتی در مناطق زلزله زده، ضد عفونی کردن منازل روستایی جهت پیشگیری از بیماری های مسری، مستند سازی اقدامات،تامین مکان لازم برای نگهداری دام های زنده،توزیع گسترده غذای گرم در بین زلزله زدگان و پرداخت کمک های معیشتی و بلاعوض تاکید نمود.

شهریاری با اشاره به اینکه تمام امکان روستایی در ۲۰ کیلومتر مرز از محل فروش سوخت بیمه شده اند افزود: با پیگیری های انجام گرفته مقرر شده تا پیش از پایان سال خسارت منازل آسیب دیده پرداخت شود.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی از آغاز ساخت واحدهای مسکونی آسیب دیده در زلزله از اوایل سال آینده خبر داد.

آیدین رحمانی از توزیع چادر بین خانوارهای آسیب دیده براثر زلزله خبر داد و اظهار کرد: ۳۷۰۰خانوار زلزله زده اسکان اضطراری داده شده اند و توزیع لوازم گرمایشی در بین خانوارهای زلزله زده ادامه دارد.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی افزود: بسته‌های غذایی برای استفاده در مدت ۷۲ ساعت، در بین زلزله زده‌ها توزیع می شود.

رحمانی بااشاره به حضور ماشین آلات سبک و سنگین در منطقه گفت: برای دفن دامهای تلف شده، نیاز به آواربرداری داریم اما دام های زنده روستاییان زلزله زده به محل مناسبی هدایت می شود.امید می رود ساخت منازل مسکونی روستاییان که بیمه بودند از اوایل سال آینده آغاز شود.

دکتر مسعود پزشکیان نائب رئیس خانه ملت هم با حضور در مناطق زلزله زده در جریان آخرین وضعیت مناطق قرار گرفت و در جلسه ستاد بحران استان هم شرکت کرد.

اعضای ستاد بحران و مدیران دستگاه های اجرایی هم در این جلسه گزارشی از دستگاه متبوع خود ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست