اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

 آوای مرز : نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: در انتخاب نمایندگان باید افرادی را مدنظر قرار داد که منافع نظام اسلامی را به منافع شخصی ترجیح دهند.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با بیان اینکه باید تلاش کنیم انتخابات با صلابت و صحت و با حضور حداکثری مردم در تمام نقاط کشور برگزار شود افزود: در انتخاب نمایندگان باید افرادی را مدنظر قرار دهیم که منافع نظام اسلامی را به منافع شخصی ترجیح دهند. دنیانطلبی، اعتقاد راسخ به ایران اسلامی و خدمت برای مردم باید سرلوحه معیارهای انتخاب نماینده باشد.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگانی باید وارد مجلس شده و قانون‌گذاری کنند که در تراز انقلاب اسلامی باشند عنوان کرد: اینکه نمایندگان مردم راضی به شفافیت آراء نیستند مایه تاسف است. مردم حق دارند و باید بدانند فرد منتخب با چه نیتی وارد مجلس شده و تطمیع شده یا خیر؟

حجت الاسلام قریشی در ادامه به سخنان سیدحسن نصرالله در شب عاشورا و بیان جایگاه والای رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهارداشت: این سخنان سید حسن نصرالله نشانه قدرت قیام حسینی و تاثیرگذاری انقلاب اسلامی در میان مسلمانان است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: باید به این امر توجه شود که تلاش برای مذاکره با دشمنان یا هر اقدام نادرست دیگر باعث دلسردی مردم می‌شود و قطعا برای نظام و انقلاب اسلامی مناسب نیست.

وی با اشاره به جایگاه والای بانوان در دین مبین اسلام، اضافه کرد: بانوان هم همراه با آقایان در دفاع از اسلام در تمام صحنه‌ها به‌ویژه در صحنه کربلا حاضر بودند و رشادت‌های بسیاری داشتند، از این رو باید چنین الگوهایی برای دختران و بانوان امروز معرفی شوند.

حجت‌الاسلام قریشی، با بیان اینکه این مایه تاسف است که برخی تلاش دارند مقام و عزت بانوان ایرانی را پایین آورده و آن‌ها را به ذلت و فرومایگی بکشانند افزود: برخی تا حدی مقام بانوان ایرانی را پست می‌دانند که خواسته اصلی آن‌ها را تلاش برای ورود به ورزشگاه‌ها عنوان می‌کنند.

وی با بیان اینکه الگوی زن ایرانی باید حضرت زینب(س) در میدان کربلا باشد گفت: این توهین به مقام زن ایرانی است که خواسته اصلی آن‌ها را تنها ورود به ورزشگاه‌ها عنوان می‌کنند.

امام جمعه ارومیه در خصوص نظارت بر اخذ شهریه در هنگام ثبت‌نام تاکید کرد و گفت: در برخی از مراکز آموزشی استان، گزارشاتی مبنی بر افزایش بی‌رویه شهریه و اخذ وجه به عناوین مختلف وجود داشته که مسئولان باید در این زمینه اقدام کنند.

حجت‌الاسلام قریشی با اشاره به اینکه در آستانه گشایش مدارس قرار گرفته‌ایم به مقام معلم اشاره و بیان کرد: خداوند نخستین صفتی را که در آیات قرآن کریم مطرح می‌کند، صفت معلمی برای خودش است، بنابراین مقام معلم، مقام والایی بوده مقامی که بالاتر از آن مقامی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست