اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل فرودگاههای آذربایجان غربی گفت: نیاز و تقاضا در فرودگاه‌های استان فراتر از تعداد پرواز موجود است.

محمدعلی نائل قراملکی با تایید وجود مشکل در ناوگان حمل و نقل هوایی افزود: این معضل کشوری است و از طرفی با افزایش هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی، سال گذشته در فرودگاه ارومیه با مشکل کمبود پرواز مواجه شدیم.

او با اشاره به آمار پروازها و جابجایی مسافرین از فرودگاه شهید باکری ارومیه طی ۴ ماهه نخست سال افزود: طی سال جاری ۹۹ هزار و ۵۵۴ مسافر در قالب ۹۰۰ پرواز جابجا شدند که این آمار در مدت مشابه سال گذشته، ۹۸ هزار و ۹۰۰ مسافر در قالب ۹۲۵ پرواز جابجا شدند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان با اشاره به برقراری پرواز ویژه اربعین از فرودگاه ارومیه طی سال جاری افزود: امسال با افزایش دو برابری پرواز، ۲ پرواز رفت و برگشت در تاریخ‌های ۱۰ و ۱۲ شهریور به نجف برقرار خواهد بود.

او اظهارکرد: تمام امکانات به روز ناوبری در فرودگاه شهید باکری ارومیه تامین شده و این فرودگاه آماده پذیرش هرنوع هواپیما در ۲۴ ساعت روز را دارد.

نائل قراملکی با اشاره به فعالیت ۷ شرکت هواپیمایی در استان گفت:  فرودگاه‌های خوی، ماکو و ارومیه در استان فعال و در طول هفته پروازها در این فرودگاه‌ها برقرار است.

او با بیان اینکه بعد از چند سال برای برقراری پرواز ایمن، نیاز است سطوح پروازی بهسازی شود، گفت: سطوح پروازی فرودگاه ارومیه نیازمند بهسازی دارد که برنامه‌ریزی شده بهسازی سطوح پروازی این فرودگاه سال آینده انجام شود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان با اشاره به جایگاه فرودگاه در حمل و نقل افزود: فرودگاه و حمل و نقل هوایی برای تسهیل جابجایی، صادرات، واردات و توسعه گردشگری موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست