اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  درمانگاه تأمین اجتماعی شهر سردشت با حضور مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی کشور و مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

درمانگاه تأمین اجتماعی شهر سردشت در زمینی به مساحت ۱۳۲۸ مترمربع با زیربنای ۳۶۰۰ متر مربع و در ۴ طبقه ساخته شده است.

این درمانگاه اکنون به عنوان درمانگاه سطح یک (عمومی)  شروع بکار خواهد کرد که دارای پزشک عمومی، داروخانه، داروسازی، واحد دندانپزشکی، واحد آزمایشگاه، تزریقات و پانسمان و مامایی می‌باشد.

برای ساخت این درمانگاه و تهیه و تامین تجهیزات و ملزومات در مجموع ۵٠٠ میلیارد ریال از محل بودجه عمرانی و ساخت و ساز سازمان تامین اجتماعی هزینه شده است.

زمین این درمانگاه نیز از سوی « حاج محمد امین امینی » از خیران این شهرستان اهدا شده است

جمعیت بیمه شدگان شهرستان سردشت ۲۷۶۲۴ نفر است که ۲۳ درصد از جمعیت شهرستان و ۴۰ درصد جمعیت شهر سردشت را در بر می‌گیرد.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با اجرای طرح بیمه درمان، ۵.۵ میلیون نفر دیگر از جمعیت کشور تحت پوشش قرار گرفتند.

میرهاشم موسوی روز سه‌شنبه در آیین افتتاح درمانگاه تامین اجتماعی سردشت افزود: اکنون در کشور به برکت نظام مقدس اسلامی ۷۳ درصد جمعیت تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی ( ۵۰ درصد تامین اجتماعی و ۲۳ درصد سایر بیمه‌ها) هستند و در بیمه درمان ۱۰۰ درصد جامعه تحت پوشش هستند.

وی ادامه داد: مردمان این دیار رنج دوران دیده‌اند تا نام ایران عزیز اسلامی بدرخشد لذا خدمات و رفاه اجتماعی ارائه شده امروز نیز جبران بخشی از این مقاومت و ایثارها است.

موسوی با تاکید بر اینکه توزیع عادلانه خدمات و امکانات از اهداف مهم سازمان است، اظهار کرد: رویکرد جدیدی که دنبال می‌شود توسعه خدماتی به لحاظ زیربنایی و زیرساختی و توسعه درمان با محوریت مناطق محروم و کم برخوردار است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به تحقق سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در خصوص تامین اجتماعی در فروردین سال جاری یادآور شد: در حال حاضر کارهای مقدماتی آن در حال انجام است و لایحه و احکامی که برای این سیاست‌های ابلاغی تنظیم می‌شود این است که همه آحاد جامعه بایستی بیمه تامین اجتماعی داشته باشند.

وی اضافه کرد: باید فتح این قله به لطف پروردگار و با تلاش همه در فضای ملی، استانی و منطقه ای انجام گیرد.

موسوی گفت: تامین اجتماعی امروز بیش از ۸۰ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی و ۳۸۰ مرکز درمان ملکی مستقیم در کشور دارد که در راه خدمت رسانی به بیمه‌شدگان فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید آگاه و با بصیر بود تا دشمنان القای ناامیدی نکنند، ادامه داد: امید به زندگی در قبل از انقلاب ۵۵ سال بود که اکنون به بیش از ۷۷ سال رسیده که این امر بخاطر تکمیل زیرساخت‌های بهداشتی، فرهنگی و توسعه ای در کشور حاصل شده است.

موسوی تاکید کرد: امروز با سرعت و قوت و با رویکرد جهش و تحول در سیاست های ابلاغی تامین اجتماعی که رهبر معظم انقلاب انتظار دارند، کاستی‌ها را باید جبران کرد.

وی از سرمایه گذاری برای ایجاد اشتغال و رونق منطقه مرزی سردشت با مشارکت تامین اجتماعی اعلام آمادگی کرد.

امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم شهرستان‌های سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی با اشاره به محرومیت و مشکلات حوزه سلامت و درمان این شهرستان، خواستار تجهیز بیشتر درمانگاه و جذب نیروهای بومی شاغل در آن شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست