اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: ارتقای شاخص های هر منطقه و تبدیل آن از یک بخش به شهرستان روند توسعه آن را شتاب بخشیده و موجب مهاجرت معکوس می‌شود.

 حسینعلی امیری روز پنج‌شنبه در آیین افتتاح فرمانداری‌های “باروق‌” و “چهاربرج” میاندوآب‌ با بیان اینکه موضوع تقسیمات کشوری یک موضوع پیچیده است، اظهار داشت: در تقسیمات کشوری مسایل مختلف سیاسی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی است که همه آنها نیاز به کار کارشناسی و سنجیده داشته و باید بررسی شود.

وی با بیان اینکه در گذشته به علت وجود برخی مشکلات و نبود امکانات اولیه، روستاییان به شهرها مهاجرت می کردند، افزود: پدیده مهاجرت موجب به هم خوردن ترکیبات جمعیتی، افرایش آسیب‌های اجتماعی، خالی شدن روستاها و ایجاد مشکل در تولید می شد.

معاون پارلمانی رییس جمهوری اضافه کرد: یکی از علت‌های مهاجرت نبود امکانات اولیه و توسعه متوازن است که با ارتقای “باروق” و “چهاربرج” به شهرستان، شرایط بهتری نسبت به قبل از نظر توسعه در این شهرها حاکم خواهد شد.

 وی بیان کرد: همچنین افزایش اعتبار و ارایه خدمات به مردم و تأسیس همه اداره‌های دولتی و جلوگیری از هزینه‌های اضافی، کاهش سوانح رانندگی و صرفه‌جویی در زمان در پی مراجعه مردم به دستگاه‌های دولتی برای انجام امورات ادارای از مزایای شهرستان شدن است.

امیری با قدردانی از حضور در صحنه مردم این منطقه در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی اظهار داشت: مردم چهاربرج و باروق در زمانی که به حضور مردم در صحنه نیاز بوده با جان و دل مشارکت داشتند که مهمترین آن دوران دفاع مقدس بود.

 وی  اضافه کرد: ۲ سال پیش که استاندار آذربایجان‌غربی به همراه نماینده وقت میاندوآب‌ به شهر چهاربرج سفر داشتند، مردم این شهر، ارتقای آن به شهرستان را پیگیری و مطالبه کرده بودند که در روزهای آخر کاری دولت با پیگیری‌های انجام گرفته تحقق یافت.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به مصوبه هیات دولت در راستای خواست و اراده مردم در خصوص ارتقاء بخش های باروق و چهاربرج به شهرستان تصریح کرد: با ایجاد فرمانداری و استقرار دستگاه های اجرایی در این دو شهرستان بسترهای توسعه سرعت می گیرد.

محمدمهدی شهریاری وحدت و همدلی را مبنای اصلی توسعه در استان دانست و گفت: ارتقای بخش چهاربرج از خواسته های دیرین مردم بود که با مساعدت دولت و پیگیری های نماینده مردم در مجلس این امر محقق شد.

وی با قدردانی از همراهی مردم در برنامه های دولت افزود: اگر چه برخی نسبت به ارتقاء این دو بخش معترض بودند اما قاطبه مردم با دوراندیشی نسبت به این امر خوشحال و رضایت دارند.

استاندار آذربایجان غربی ابراز امیدواری نمود تا با همراهی مردم و همه ارکان خدمت رسان، روند خدمت رسانی به مردم این دو شهرستان سرعت بیشتری به خود بگیرد.

در این آیین که استاندار آذربایجان‌غربی و نماینده مردم میاندوآب و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در مجلس نیز حضور داشت فرمانداری شهرهای باروق‌ و چهاربرج در شهرستان میاندوآب افتتاح شد.

تبدیل این ۲ بخش به شهرستان در تاریخ ۲۷ تیرماه امسال به تصویب هیات دولت رسیده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست