اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : پروژه های شرکت گاز استان امروز در هشتمین روز دهه مبارک فجر به صورت نمادین در روستاهای گنبد و ایشگه سو بخش صومای برادوست با حضور استاندار آذربایجان غربی، فرماندار ارومیه و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح و کلنگ زنی شد.

پروژه های شرکت گاز استان امروز در هشتمین روز دهه مبارک فجر به صورت نمادین در روستاهای گنبد و ایشگه سو بخش صومای برادوست با حضور استاندار آذربایجان غربی، فرماندار ارومیه و جمعی از مسئولان استان و شهرستان افتتاح و کلنگ زنی شد.

با افتتاح پروژه های گازرسانی به ۱۰۲ روستای آذربایجان غربی با اعتبار ۱۱۲ میلیارد تومان، گازرسانی به ۷۴ روستای استان با اعتبار ۱۶۹ میلیارد تومان نیز کلنگ زنی شد.

استاندار آذربایجان‌غربی با ابراز خرسندی از روند شتاب گازرسانی در استان گفت: ضریب برخورداری از گاز طبیعی در استان به ۷۶ درصد رسیده که این رقم نیز روند افزایشی دارد.

محمدصادق معتمدیان افزود: گازرسانی در سال های اخیر با سرعت خوبی انجام گرفته که این روند با توجه ویژه دولت سیزدهم تداوم خواهد یافت.

وی اضافه کرد: دولت سیزدهم توجه ویژه ای به خدمت رسانی برای توسعه مناطق محروم دارد که با توجه به این امر، در آینده گام های بلندی برای خدمت رسانی گسترده در استان خواهیم برداشت.

معتمدیان با اشاره به اینکه در کنار توجه به توسعه عمرانی، بهبود شاخص های اقتصادی نیز در دستور کار جدی دولت و مدیریت استان است، بیان کرد: از بین بردن شکاف اقتصادی از اولویت های دولت است که البته برای رسیدن به این هدف، نیازمند تعامل و همکاری حداکثری هستیم.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم در سال‌های اخیر تاکید کرد: امروز مباحث اقتصادی و معیشتی دغدغه مسئولان از جمله شخص رئیس جمهور است و دولت تمام تلاش خود را برای رفع این مشکلات به کار بسته است.

معتمدیان به موضوع راه اندازی صندوق عدالت و پیشرفت در استان ها از جمله آذربایجان غربی و هدف گذاری رشد اقتصادی هشت درصدی کشور در سال آینده اشاره کرده و ادامه داد: این امر نیز در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم توسط دولت برنامه ریزی شده است.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه و فعال سازی دیپلماسی منطقه ای برای رسیدن به اهداف اقتصادی استان، گفت: یکی از آسیب های جدی استان، خام فروشی در ۲ حوزه کشاورزی و معدن است که سعی داریم با جذب سرمایه گذار و استفاده بیشتر از ظرفیت های آذربایجان غربی در راستای ارزش افزوده بیشتر، این مشکل را رفع و سرانه درآمد مردم استان را افزایش دهیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست