اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از افتتاح ۳۶۸ طرح بخش کشاورزی همزمان با سفر رئیس جمهوری فردا سه شنبه به استان خبر داد.

رسول جلیلی ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: فردا سه شنبه ۳۶۸ پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی در زیر بخش‌های مختلف بخش کشاورزی استان با صرف اعتباری بالغ بر ۲,۰۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم برای ۴۰۸۸ نفر در سطح استان با دستور رئیس جمهوری افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه از مهمترین دغدغه‌های رئیس جمهور و دولت دوازدهم است افزود: طرح‌های آماده بهره برداری در بخش کشاورزی استان همزمان با این سفر شامل اجرای سیستم‌های نوین آبیاری، مرمت و بازسازی انهار و لایروبی قنوات، شبکه فرعی آبیاری و زهکشی، پوشش بتنی کانال و استخر ذخیره آب کشاورزی، تکمیل سایت‌های گلخانه‌ای، طرح‌های مرتبط در زیر بخش‌های صنایع تبدیلی و غذایی، بهبود تولیدات دامی، بهبود تولیدات گیاهی، طرح‌های منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیریت شیلات است.

جلیلی اصلاح الگوی کشت، توسعه و ترویج آبیاری‌های مدرن در اراضی کشاورزی حاشیه دریاچه ارومیه با هدف صرفهجویی و جلوگیری از هدررفت منابع آبی را از مهمترین برنامه‌های سازمان در راستای کمک به احیای دریاچه ارومیه عنوان کرد و افزود: در این راستا بیشترین طرح‌های اماده بهره برداری در این سفر مربوط به طرح‌های مدیریت آب و خاک با تعداد ۳۲۹ طرح است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: از طرح‌های شاخص و اثرگذاری که در دولت تدبیر و امید با مساعدت مقام معظم رهبری در استان‌های غربی کشور از محل صندوق توسعه ملی تأمین اعتبار شد، طرح احداث شبکه‌های آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور است.

وی بیان کرد: آذربایجان غربی با سطحی معادل ۶۱ هزار و۵۷۰ هکتار یکی از استان‌های پیشرو در اجرای این طرح می‌باشد که اعتباری بالغ بر ۱,۵۰۰ میلیارد تومان تا پایان سال ۹۷ برای اجرای این طرح تصویب و مبلغ ۱,۲۶۰ میلیارد تومان از این اعتبار تخصیص یافته و هزینه شده است. تاکنون عملیات اجرایی ۵۶ هزار هکتار از این سطوح به اتمام رسیده و درصورتتأمین آب توسط وزارت نیرو قابل بهره برداری خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه از کل مساحت طرح حدود ۶ هزار و۲۵۹ هکتار در حال بهره برداری است، افزود: در ۵ هزار و۵۷۰ هکتار باقیمانده عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد دردست اجراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست