اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : صبح امروز رسول مقابلی فرماندار ارومیه به همراه امیر عباس جعفری مدیرکل بحران استانداری آذربایجان غربی و جمعی از مسوولان شهرستانی با اهالی روستای کوران و خانواده های مفقودین اخیر در نوار مرزی ایران و ترکیه دیدار کرد و درخصوص حادثه اخیر مفقودی ۵ نفر از اهالی این روستا، اظهار داشت: از همان ابتدا و اطلاع از عزیمت تعدادی از اهالی روستا به مناطق مرزی، بلافاصله پس از بررسی اطلاعات موجود، تمام امکانات شهرستان برای پیگیری وضعیت مفقودین بسیج شد.

رسول مقابلی با بیان اینکه از طریق مبادی مرزی ایران، درخواست بررسی و اقدام عاجل برای جستجوی مفقودین به نیروهای مرزی ترکیه اعلام شد، افزود: اکیپ هایی از نیروهای مرزی ترکیه به محل حادثه اعزام و ساعت ها جستجو انجام گرفته و نیروهای امدادی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز از همان آغاز آماده اعزام به محل حادثه بوده است.

وی در ادامه با اعلام اینکه پیگیری های رسمی جهت اتخاذ تدابیر لازم برای جستجو، یافتن و استرداد مفقودین به عمل آمده و کماکان رایزنی های دیپلماتیک برای جستجوی موثر اتباع ایرانی در ترکیه در حال انجام است، یادآور شد: متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم موقعیت و محل مفقودین را پیدا کنیم و از خانواده آنها تقاضا دارم تا شکیبا باشند.

فرماندار ارومیه تصریح کرد: از هیچ تلاشی چه از طریق نیروهای مرزبانی و امدادی در این سوی مرز و چه با رایزنی ها از طریق به کارگیری امکانات کشور ترکیه فروگذار نخواهیم کرد.

مقابلی در پایان خاطرنشان کرد: وظیفه بنده و دیگر همکاران در مرزبانی، هلال احمر و دستگاه های متولی است که با تمام توان پیگیری های لازم را از طرف کشور ترکیه نسبت به شناسایی و تعیین تکلیف وضعیت مفقودین انجام دهیم.

در ادامه این دیدار اعضای ستاد بحران شهرستان با حضور در محل بخشداری صومای برادوست تشکیل جلسه دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست