اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

استاندار آذربایجان‌غربی به چالش‌های شهری ارومیه نیز اشاره کرده و افزود: چالش‌های بافت فرسوده، بافت‌های تاریخی و مرکزی ارومیه از جمله مباحثی است که با توجه ویژه به آن، می‌توان خدمات مناسب‌تری به مردم شهر ارائه کرد.

آوای مرز : استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مردم ارومیه امروز به یک مکان تفریحی مناسب نیاز دارند، گفت: متاسفانه شهرستان ارومیه علی‌رغم توسعه و پیشرفت همه جانبه، عاری از فضای تفریحی بزرگ است.در حوزه تفریح مردم نیاز به اتفاقات جدیدی داریم و یکی از مطالبات بحق مردم در زمینه تفریح، داشتن مکان تفریحی مناسب در شهر است.

محمدصادق معتمدیان در نشست با اعضای شورای شهر و مدیریت شهری ارومیه، افزود: پروژه های نیمه تمامی مدت‌ها در استان بلاتکلیف مانده بود که با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در کشور و آذربایجان‌غربی، شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه هستیم و انتظار می رود شاهد رفع بلاتکلیفی پروژه‌های شهری ارومیه نیز باشیم.

او  با اشاره به عزم جدی دولت سیزدهم برای اتمام طرح های عمرانی نیمه تمام، گفت: هیچ پروژه‌ای در شهر ارومیه نباید بلاتکلیف بماند و برای اجرای صحیح و درست آن، نیاز به شفاف سازی و تصمیم گیری درست است.

معتمدیان همچنین با تاکید بر الگوگیری از شهرهای موفق دیگر در زمینه ایجاد بستر فضای تفریحی، اضافه کرد: ایجاد طرحی با عنوان بام ارومیه، می‌تواند پاسخگوی دغدغه‌های مردم شهر در حوزه تفریح و سرگرمی باشد.

او افزود: پارک جنگلی ارومیه و زمین‌های اطراف آن، فرصت مناسبی برای ایجاد فضایی در قالب بام‌ارومیه است که با سرمایه گذاری مناسب، امیدوارم از این فرصت مناسب به بهترین نحو بهره برداری شود.ساخت هتل، رستوران‌های سنتی و مدرن، ایجاد پارک شهری و فضای سبز و ظرفیت‌های دیگر را می توان در طرح بام ارومیه گنجاند.

معتمدیان همچنین در خصوص ارائه زمین‌های لازم برای مدیریت شهری، افزود: با توجه به مصوبات شورای شهر، دولت نیز زمین‌های مورد بهره برداری را می‌تواند در صورت اجرای طرح در اختیار مدیریت شهری قرار دهد.

استاندار آذربایجان‌غربی به دغدغه های مردمی در حوزه صنایع دستی نیز اشاره کرده و افزود: ساختمان شهربازی ارومیه که در بهترین فضای بزرگراه والفجر در کنار فضای سبز تبدیل به محل متروکه شده، بستر مناسبی برای تبدیل شدن به فرهنگسرای صنایع دستی را دارد.

او بیان کرد: علیرغم همه مشکلات و انباشت دغدغه‌های شهری، شاهد اتفاقات خوبی در شهر و استان هستیم که اجرای همه این‌ طرح ها، نیاز به عزم جدی دارد.

استاندار آذربایجان‌غربی حمل و نقل عمومی را نیز از دغدغه های مهم شهری دانسته و خاطرنشان کرد: سنگینی ترافیک از لحاظ روحی و روانی به مردم فشار وارد ساخته و نیازمند عزم جدی مدیریت شهری و عزم ملی در این خصوص است تا ضمن تصویب مصوبات لازم، به سمت اجرای طرح‌ها ‌حرکت کنیم.

معتمدیان همچنین با اشاره به اجرای طرح شهر هوشمند، افزود: تمام ۴۸ شهر آذربایجان‌غربی دارای قرارداد کاری در این زمینه هستند تا ضمن بهره برداری از اینترنت پرسرعت، در منازل و محیط کسب و کار نیز شاهد بهره‌مندی متناسبی از آن باشیم.

او در ادامه با بیان اینکه همه خدمات دولت در راستای رفع مشکلات مردم است، بیان داشت: محور ‌تمامی کارها باید کارشناسانه بوده و موجبات کاهش دغدغه های مردم را فراهم سازد.

استاندار آذربایجان‌غربی به چالش‌های شهری ارومیه نیز اشاره کرده و افزود: چالش‌های بافت فرسوده، بافت‌های تاریخی و مرکزی ارومیه از جمله مباحثی است که با توجه ویژه به آن، می‌توان خدمات مناسب‌تری به مردم شهر ارائه کرد.

معتمدیان در پایان با اشاره به تصمیمات جدی حاکمیتی در استان، گفت: هر جا مدیری کم کاری کرده و مغایر با قوانین حرکت داشته باشد، مسلما برخورد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست