اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : یک کارشناس دارویی گفت: بیماران قلبی عروقی دارای تنگی عروق مجاز به روزه داری نیستند.

فائزه شادفر در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه اگرچه روزه داری در طول ماه مبارک رمضان می تواند از طریق کاهش سطح چربی های خون و فاکتوری به نام هموسیستئین سبب کاهش  ریسک بروز بیماری های قلبی عروقی شود، افزود: بیماران قلبی عروقی با تنگی عروق  که داروهای نظیر آسپرین، نیترو کانتین  یا نیترو گلیسیرین مصرف می کنند مجاز به روزه داری نیستند.

این دارو ساز بالینی خاطر نشان کرد: بیماران قلبی عروقی از بابت روزه داری و سرموقع نخورن داروهایشان نگران هستند که باید به این نکته توجه کنند که افت سطح سرمی دارو ها می تواند منجر به ریسک خطر سکته قلبی و مغزی شود.

شادفر اظهار کرد: سایر بیماران قلبی می توانند زیر نظر پزشک بنا به صلاحدید خود از اشکال دارویی طولانی اثر استفاده کرده و روزه بگیرند.

این کارشناس دارویی یاد آور شد: بیماران قلبی وعروقی که  دارو هایی نظیر آنالا پریل، پروپرانولول و دیگوکسین مصرف می کنند به دلیل اثر بخشی بهتر این دارو ها در صبح توصیه می شود آن ها را در وعده سحر مصرف کنند.

وی ادامه داد: بیماران قلبی باید طبق یک رژیم غذایی خاص تحت نظر پزشک روزه بگیرند و از مصرف غذای سنگین در افطار خودداری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست