اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : دادستان عمومی و انقلاب ارومیه گفت: دستگاه قضایی استان با بر هم زنندگان نظم اجتماع برخوردهای قانونی و قضایی انجام می دهد.
حبیبی در جلسه تبیین ظرفیت های حقوقی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در دادگستری آذربایجان غربی برگزار شد،افزود: دستگاه قضایی استان از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت قضایی و قانونی را داشته و دارد و با مظاهر فساد و بر هم زنندگان نظم اجتماع برخوردهای قانونی و قضایی را به جد انجام می دهد.
وی ادامه داد: مراتب امر به معروف و نهی از منکر عبارتند از قلبی، زبانی، نوشتاری، و عملی که در قوانین هم این امر تصریح شده است که چنانچه به این مراتب اقدام شود یقیناً قانون و دستگاه قضایی هم از آن حمایت قاطع خواهد کرد.
حبیبی افزود: امسال ماه محرم با کرونا همراه شده است ولی ما می توانیم تهدید کرونا را تبدیل به یک فرصت کنیم و نباید مراسم عزاداری محرم تحت تاثیر کرونا فراموش شود، البته رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار الزامی است.
دادستان ارومیه تصریح کرد: در این برهه که امکان حضور در محافل عزاداری بسیار محدود است می توان شعائر ماه محرم را به گونه ای دیگر ارج نهاد و تزئین محلات و کوی و برزن به نام مقدس شهدای کربلا از جلوه های زیبای ارزشگذاری به محرم می تواند باشد و انتظار است که هم دستگاههای اداری و هم مردم در این باب تلاش کنند.
علینژاد معاون فرهنگی دادگستری استان نیز در این جلسه با اشاره به ثواب امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر احیاگر بقیه فروعات و واجبات دین اسلام است. در ذکر ثواب این واجب الهی باید گفت جایگاه ویژه ای برای امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد که در مقام اجرا نیازمند برنامه ریزی دقیق می باشد.
معاون فرهنگی دادگستری استان تاکید کرد: کسانی که به معروف الهی عمل نمی کنند و نهی الهی را هم انجام می دهند، دستگاه قضایی با این افراد برخورد قانونی را انجام می دهد ولی زیباتر وقتی خواهد بود که همه مردم در قبال برهم زنندگان نظم جامعه احساس مسئولیت کنند و با راههایی که قانونگذار بیان کرده است آنها را هدایت و راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست