اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی از جمع آوری ۳۶ میلیارد تومان زکات در سال جاری خبرداد.

عزیز سهندی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: طی ۳ ماهه نخست سال جاری ۳۶ میلیارد تومان زکات فطریه، کفارات و زکات واجب در استان جمع آوری شده که از این میزان ۶ میلیارد تومان مربوط به زکات واجب بود.

وی اظهار کرد: زکات جمع آوری شده امسال نسبت به سال گذشته ۵۳ درصد رشد داشته است.

سهندی با اشاره به اینکه ۹۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که از این تعداد ۲۹ هزار نفر جوان هستند، اظهار کرد: از بین ۲۹ هزار نفر جپان تحت پوشش، ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر در آستانه ازدواجند.

وی گفت: ۶۰ هزار نفر سالمند،۴۸ هزار نفر زن سرپرست،۸ هزار نفر خانواده طلاق و ۲ هزار نفر خانواده زندانی تحت پوشش کمیته امداد استان هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان افزود: سال گذشته ۴۳۶ میلیارد تومان در حوزه توانمند سازی و معیشت جوانان تحت پوشش کمیته امداد استان هزینه شده است که از این میزان ۳۱۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه و ۱۲۶ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض بود.

وی گفت: سال گذشته  ۱۷۵۰ مورد تسهیلات ازدواج پرداخت شده است و برای ۱۵۰۰ نفر ۵ قلم اساسی جهیزیه اهدا شد.

سهندی بااشاره به اینکه طی ۳ ماهه نخست سال جاری ۵۸.۵ میلیارد تومان برای ازدواج و معیشت جوانان تسهیلات پرداخت شده است، گفت: اعتبار ۱۵ میلیارد تومان برای این حوزه امسال در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بااشاره به اینکه مسکن و اشتغال از دغدغه های کمیته امداد است، افزود: امسال بودجه اشتغال قرض الحسنه کمیته امداد استان ، ۱۲۶٠ میلیارد تومان است که سال گذشته ۳۹۱ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که از این محل برای ۱۲ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

وی گفت: سال گذشته ۲۲۵۰ خانواده تحت پوشش از محل طرحهای اشتغالزایی، توانمند شده و از چرخه کمیته امداد استان خارج شدند.

سهندی بااشاره به اینکه امسال ۵۷۲ خدمت مسکن بااعتبار ۱۳۶ میلیارد تومان ارایه می شود، گفت: احداث  ۷۲۰ واحد و تکمیل و تعمیرات ۵ هزار واحد مسکن مددجویی در استان شناسایی شده است.

وی از برگزاری همایش منطقه ای زکات ۲۹ تیرماه با ۳ رویکرد علمی،فرهنگی و ترویجی در استان با هدف جریان سازی موضوع زکات خبرداد و گفت:  تاکنون ۳٠مقاله به دبیرخانه همایش در استان ارسال شده که از بین مقاله های ارسالی به ۵ مقاله برتر جوایزی اهدا می شود.

سهندی بااشاره به اقدامات کمیته امداد استان بمناسبت عید قربان گفت: ۳۰۰ پایگاه در استان از ۱۸ تیرماه تا پایان ذی الحجه فعال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست