اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت : ۹۵ درصد وسایل نقلیه سنگین فعال استان در آزمایش‌های مربوط به معاینه فنی نمره قبولی دریافت کرده‌است.

ارسلان شکری افزود : طی سال جاری نزدیک به ۲۱ هزار وسیله نقلیه سنگین در آذربایجان‌غربی به مراکز معاینه فنی مراجعه و از این تعداد، حدود ۲۰ هزار دستگاه کارت معاینه فنی خود را دریافت کرد.

وی اضافه کرد: دیگر وسایل نقلیه ای که در این آزمایش‌ها رد شده برای بهبود شرایط و حل مشکلات فنی به مراکز مجاز عودت داده شد.

وی بیان کرد: هر هفته به طور متوسط وضعیت فنی یک هزار و ۴۰۰ خودرو سنگین در استان با دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت وجود مشکل به تعمیرگاه های مجاز ارجاع داده می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد : معاینه فنی خودروهای سنگین با همکاری هفت مرکز در استان انجام می‌شود که هر کدام از این مراکز به طور متوسط در هر هفته میزبان حدود ۲۰۰ خودرو است.

شکری اضافه کرد: عمل نکردن صحیح سیستم ترمز بیشترین علت ردی معاینه فنی در کامیون ها و کشنده ها را شامل می شود و میزان آلایندگی و تست ظاهری اطراف بدنه خودرو از دلایل دیگر عدم قبولی این وسایل نقلیه در معاینات فنی است.

آذربایجان‌غربی ۱۲ هزار کیلومتر جاده دارد که از این میزان هشت‌هزار و ۵۰۰ کیلومتر را راه‌های روستایی تشکیل می‌دهد.

این استان یکی از استان‌های فعال در برقراری مسیر جاده‌ای با دیگر استان‌های کشور و کشورهای همسایه به شمار می‌رود به طوری که روزانه دهها اتوبوس از ارومیه و دیگر شهرهای استان، مسافران را به استان های دیگر جابجا می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست