اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی برگزاری هفته فرهنگی استان در ارزروم ترکیه که قرار بود اوایل آبان امسال در این کشور برگزار شود به تعویق افتاده و زمان جدید برگزاری آن اعلام می شود.

علی مصطفوی امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان افزود: زمان برگزاری هفته فرهنگی آذربایجان غربی در ارزروم ترکیه، با هدف برنامه ریزی بهتر و برگزاری مطلوب تر به تعویق افتاده است.

او ادامه داد: هماهنگی های لازم برای برگزاری برنامه های این هفته انجام شده و مقرر شده در ۲۰ غرفه موارد و محصولات فرهنگی به نمایش گذاشته شود.

مصطفوی در خصوص هدف برگزاری این هفته فرهنگی در ترکیه گفت: این مراسم در راستای توسعه روابط دوستانه با کشورهای همسایه، گسترش همکاری های متقابل و تقویت تعاملات فرهنگی فیمابین برگزار می شود. همچنین دائمی شدن طرح خواهرخواندگی ارومیه و ارزروم از دیگر مباحثی است که همزمان با برگزاری هفته فرهنگی استان در ارزروم پیگیری خواهد شد.

به گزارش کردپرس، فروردین سال ۹۴، قرارداد خواهر خواندگی دو شهر ارومیه و ارزروم ترکیه در جریان سفر هیاتی از شهرداری ارومیه به ترکیه به سرپرستی محمد حضرت پور شهردار این شهر امضا شد.

در استان آذربایجان غربی تا کنون شهرستان سلماس با وان، ارومیه با ترابوزان، خوی با قونیه، ماکو با اگری در ترکیه خواهرخوانده شده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست