اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیرانشهر گفت: متاسفانه تا دو هفته قبل تنها ۴۰ درصد از افراد بالای ۷۰ سال در پیرانشهر نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کرده اند که واقعا جای نگرانی دارد.

مجید کاسیان زاده در گفتگو با خبرنگار کردپرس ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به شروع موج پنجم در اغلب استان های کشور و قرمز شدن شمار زیادی از شهرستان‌ها، پیرانشهر همچنان در وضعیت نارنجی قرار دارد و اکنون ۸ بیمار کرونایی در بخش ایزوله بیمارستان این شهر بستری هستند.
وی افزود: متأسفانه تا دو هفته قبل تنها ۴۰ درصد از افراد واجد شرایط دریافت واکسن بالای ۷۰ سال به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده‌ بودند در حالی که این آمار در شهرهای همجوار از جمله نقده ۹۰ درصد بوده است.

کاسیان زاده در ادامه اظهار داشت: البته باید یادآور شد که از دو هفته قبل تاکنون خوشبختانه آمار مراجعه‌کنندگان دریافت واکسن کرونا کم کم رو به افزایش بوده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر اضافه کرد: هم اکنون واکسیناسیون در ۳ نقطه از شهر از جمله ( هنرستان ۹ دی واقع در نقطه A – اتوبوس آمبولانس در مناطق کم برخوردار شهر و مرکز جامع سلامت شماره ۳ واقع در کهنه خانه) صورت می‌گیرد که به زودی یک مرکز دیگر نیز به این تعداد مراکز افزوده خواهد شد.

این مسئول پیرانشهری در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: واکسیناسیون اخیر خبرنگاران سطح شهر پیرانشهر قابل تقدیر است و انتظار می‌رود مردم بزرگوار نیز جهت دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند.

کاسیان زاده در پایان ضمن دعوت مردم به رعایت اصول بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و شستن دست‌ها تأکید و بیان داشت: تا زمانی که ۷۰ درصد از شهروندان واکسن را دریافت نکنند، کرونا در شهر پیرانشهر کنترل نخواهد شد.

گفتنی است؛ علیرغم تاکیدات فراوان زدن ماسک در بین شهروندان پیرانشهری در حد بسیار پائینی بوده و مردم همچنان با حضور در تجمعات و مراسمات نسبت به رعایت اصول بهداشتی سهل انگاری می کنند که این امر می تواند در روزهای آتی بسیار خطرناک باشد و باعث افزایش آمار مبتلایان به کرونا در این شهر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست