اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه از ظرفیت دانشگاهها در توسعه استان باید استفاده شود، گفت: ۳۸ درصد شمش طلای کشور در تکاب آذربایجان غربی تولید می شود و در این خصوص باید از ظرفیت علمی دانشگاهها استفاده شود.

محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای آموزش عالی آذربایجان غربی که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، افزود: نگاه رئیس جمهور به بُعد دیپلماسی منطقه ای استان، باعث شد تا اقدامات خوبی در حوزه های مختلف اقتصادی، امنیتی و فرهنگی این خطه از کشور انجام دهیم.

او ادامه داد: موقعیت ممتاز استان و اهمیت آن در مسائل امنیتی، کلان و موقعیت ژئوپلتیکی در دولت سیزدهم نمود بیشتری پیدا کرده است.

استاندار افزود: در خصوص ارتباط با دانشگاههای منطقه سعی بر این است که به این موضوع ورود جدی شده و اقدام به جذب دانشجو از کشورهای همجوار از جمله ترکیه صورت گیرد و در این خصوص دانشگاههای مرجع و دانشگاه آزاد آماده همکاری هستند.

او در ادامه به همکاری های مشترک منطقه ای در آذربایجان غربی اشاره کرده و افزود: در این راستا از ظرفیتی که داریم در همکاری با دانشگاههای منطقه و کشورهای همسایه استفاده خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان غربی به ظرفیت ها و پتانسیل های استان نیز اشاره کرده و گفت: آذربایجان غربی از ویژگی های منحصر بفردی برخوردار است چنانکه با سه کشور مرز مشترک داشته و تنها مرز ریلی کشور را در خود جای داده و دروازه ورود جمهوری اسلامی به اروپا محسوب می شود.

او افزود: ۲۵ درصد پایانه های تجاری جمهوری اسلامی و بیشترین گمرکات کشور در این استان واقع شده و همین ظرفیت ها نشان از موقعیت مهم این منطقه است.

استاندار آذربایجان غربی به ظرفیت کشاورزی استان نیز اشاره کرده و افزود: آذربایجان‌غربی در تولید سیب و انگور از رتبه ممتازی در کشور برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست