اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : فرماندار پیرانشهر در خصوص بارش باران و سیل اخیر در روستاهای پیرانشهر گفت: جاری شدن سیل روز جمعه (۴ آبان) در روستاهای پیرانشهر خوشبختانه هیچ خسارات جانی نداشته است.

سید علی ترابی در خصوص وضعیت مناطق سیل زده روستایی شهرستان پیرانشهر به خبرنگار کردپرس گفت: خوشبختانه با اعلام به موقع نهادهای ذیربط و همچنین آمادگی قبلی مردم از وقوع بارش باران، جاری شدن سیل در روستاهای این شهرستان حوادث جانی در بر نداشته است.

وی ادامه داد: از همان لحظات اولیه بارش باران اکیپ های امداد و نجات بهمراه اعضای مدیریت بحران و نهادهای خدمات رسان با حضور در مناطق سیل زده روستاهای پیرانشهر نسبت به ارائه خدمات رسانی به مردم این مناطق اقدام کرده اند و تا لحظه مخابره این خبر در محل های مد نظر حضور دارند.

ترابی با اشاره به وقوع سیل در برخی از روستاهای پیرانشهر از جمله زیوه و کهنه لاجان، اضافه کرد: باتوجه به شدت بارش ها و طغیان رودخانه و بالا آمدن سطح آب، سیل به داخل حیاط برخی از منازل مسکونی نفوذ کرده بود ولی خوشبختانه این سیل آسیب جدی به منازل و وسایل اهالی این روستا وارد نکرده است.

حسین بالقچی بخشدار مرکزی پیرانشهر در این خصوص گفت: از ساعت ۶ صبح امروز جمعه ( ۴ آبان ) و پس از دریافت گزارش طغیان رودخانه بادین آباد منگور در این روستا حضور پیدا کردیم و به کمک ماشین آلات سنگین شرکت های حاضر در محل با انحراف مسیر سیل مانع از ورود آن به روستا شدیم.

وی افزود: در هنگام انجام عملیات بودیم که گزارش سیل شدید روستای کهنه لاهیجان دریافت شد که در اولین وقت دستور ارسال تجهیزات و ماشین آلات داده شد و اکنون در حال بازگشایی مسیرهای این روستا و لایروبی مسیل ها هستیم.

وی با اشاره به بروز خسارات سنگین مالی ناشی از وقوع سیل در روستاهای سیل زده افزود: خوشبختانه سیل تا کنون خسارت جانی نداشته است اما متأسفانه با نفوذ آب به داخل برخی از منازل و تخریب چند ساختمان مسکونی و زیرساخت های جاده ای خسارات مالی فراوانی ایجاد شده است که در روزها ی آینده برای برآورد خسارات، تیم های کارشناسی راهی این مناطق خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست