اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سال گذشته تقریبا همه مطالبات دانشگاه‌ها پرداخت و با پیگیری‌هایی که در مجلس داشتیم مبالغی برای برخی دانشگاه‌ها در نظر گرفته شد. به طور مثال ۲۳ میلیارد تومان مازاد بر بودجه برای دانشگاه ارومیه در نظر گرفته شده است.

محمدعلی زلفی گل روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش عالی استان اظهار کرد: مقام معظم رهبری به حفظ رتبه علمی کشور حساسیت دارند و باید تلاش کنیم شتاب علمی خود را از دست ندهیم و باید توجه داشته باشیم که اگر دیر بجنبیم، جایگاه خود را از دست می‌دهیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به توجه بر معیشت همکاران دانشگاهی تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط در مناسبت‌ها و مراسم مذهبی مختلف نسبت به معیشت یاوران علمی توجه شده و بسته‌های رفاهی برای آنان فراهم و مقداری سخاوتمندانه عمل شود.

زلفی‌گل به شیوه نامه پژوهانه اشاره کرد و گفت: امسال به ۶ هزار نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها پژوهانه پرداخت کردیم همچنین به اعضای هیات علمی پنج سال گذشته نیز پرداخت شده است.

او با تاکید بر آموزش اساتیدی که در دانشگاه‌ها استخدام می‌شوند، اظهار کرد: اساتیدی که در دانشگاه‌ها استخدام می‌شوند باید دوره تربیت معلمی و استادی را گذرانده و شیوه تعامل با دانشجو را یاد بگیرند و بدانند دانشجوی آقا و خانم از چه ویژگی‌هایی برخوردار هستند.

وزیر علوم گفت: همان‌طور که پزشکی یک تخصص است معلمی هم تخصص است و در این راستا باید برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در اولویت قرار گیرد.

او ادامه داد: حتی باید به دانشجویان جدیدالورود نیز آموزش‌های لازم در خصوص فرهنگ حجاب و عفاف، سمن ها، انجمن‌ها و اینکه چه نکاتی را باید رعایت کنند، داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست