اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواستار همکاری اعضای شورای قضایی با بازرس کل جدید استان آذربایجان غربی شد و گفت: دادگستری‌ها باید پرونده‌های این سازمان را در مهلت مقرر قانونی به نتیجه برسانند.

ذبیح الله خداییان در جلسه شورای قضایی استان آذربایجان غربی گفت: همه در دستگاه قضایی باید با تاسی به رفتار و‌ روحیه رئیس قوه قضاییه، موضوعات و ماموریت‌ها را دنبال کنند، ریاست محترم قوه قضاییه بیش از هرکسی بر اجرای مر قانون تاکید دارند.

خداییان با اشاره به روحیه مردمی ریاست دستگاه قضا افزود: ایشان بدون تشریفات بین مردم حضور پیدا می‌کنند و بر این اساس اقدامات ریاست محترم قوه قضاییه برای همه ما باید الگو‌ باشد.

او ادامه داد: بانک اطلاعاتی افراد شایسته در راستای انجام تکالیف دستگاه اجرایی در سازمان بازرسی کل کشور راه‌اندازی خواهد شد و در این بانک اطلاعاتی، نقاط قوت و ضعف مدیران در جریان بازرسی‌ها ثبت می‌شود و در آینده به عنوان یک منبع ارزشمند برای انتصاب مدیران مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در این جلسه رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی نیز گفت: در برنامه عملیاتی ۱۴۰۱ بر اساس نیازمندی ها و واقعیت های موجود استان نگاه ویژه ای به حوزه های مختلف از قبیل برنامه های پیشگیرانه، مدیریت ورود پرونده ها و کاهش موجودی، با محوریت پرونده های مسن و معوق، کاهش زمان رسیدگی و حذف اطاله دادرسی، اتقان آراء و ارتقاء کیفیت رسیدگی ها، نظارتهای درون سازمانی و توجه ویژه به مقوله زندان و کاهش جمعیت کیفری با استفاده از اهرمهای قانونی همچون مجازات جایگزین حبس و نظارت های الکترونیکی صورت گرفته است.

ناصر عتباتی ادامه داد: یکی دیگر از مواردی که دستگاه قضایی استان در دستور کار خود دارد حمایت از واحدهای تولیدی و اشتغال و سرمایه گذاری و کارآفرینی است و کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان در سال گذشته با نزدیک به ۷۷ مصوبه در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی عمدتاً راکد و نیمه راکد گام برداشته، به طوری که بخش تولید و سرمایه گذاران دستگاه قضایی را ملجاء خود می دانند و کار بزرگی که در سال گذشته انجام شد جذب سرمایه غالب بر ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای رفع مشکل واحد تولیدی بزرگ فولاد ارومیه بود که به دلیل معوقات بانکی سالها معطل مانده بود و با جذب این میزان سرمایه با نظارت دستگاه قضایی تمامی بدهی های بانکی و معوقات سایر مجموعه های دولتی پرداخت و انتقال مالکیت و سهام صورت پذیرفت.

عتباتی اظهار کرد: دستگاه قضایی استان در حوزه صلح و سازش نیز با سازش ۴۰درصدی پرونده ها که بالاتر از میانگین کشوری می باشد عملکرد مطلوبی داشته و در سال گذشته با سازش ۷۲ هزار پرونده با استفاده از ظرفیت های مختلفی همچون شورای حل اختلاف و هسته های بخشایش و سازش ۳۰ فقره پرونده قتل عمد با استفاده از این ظرفیتها و ظرفیتهای تاثیر گذار مردمی، روحانیت و ائمه جمعه و جماعات بود.

رئیس سازمان بازرسی در ادامه جلسه اعضای شورای قضایی استان به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند و جلسه با تصویب مصوباتی به کار خود خاتمه داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست