اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  استاد علی احمدزاده متخلص به “مصلح”، نویسنده، مترجم، شاعر و اسلام شناس برجسته کرد روز گذشته دارفانی را وداع گفت.

این نویسنده فرهنگی سال ها عمر و تلاش خود را صرف ترویج  و تولید علم، دانش و اندیشه در جامع نمود و آثار گرانبها و کم نظیری را از خود برجای گذاشت که به عقیده بسیاری از علما، شاعران و اسلام شناسان به لحاظ مستند و اتکا به منابع درجه یک، استدلال های علمی و جامعیت، متمایز از بسیاری از کتاب های موجود می باشد.

استاد علی احمد زاده در سال ۱۳۲۰ ه ش در روستای باشماق سقز دیده به جهان‌گشود. تحصیلات ابتدایی و حوزوی را در زادگاه خویش  به پایان رساند و دوره متوسطه را در شهرستان سقز پشت سر گذاشت و سرانجام در دانشگاه تربیت معلم اراک موفق به اخذ مدرک لیسانس در رشته زبان و ادبیات فارسی شد و از آن پس در دبیرستان های سقز مشغول به تدریس شدند و پس از ۳۰ سال خدمت صادقانه و تربیت صدها نفر دانش آموز در مهرماه ۱۳۸۳ بازنشسته شدند و در سال ۱۳۹۳ به عنوان معلم ماندگار از وی تمبر به چاپ رسید و با وجود مریضی صعب العلاج بیش از ۳۰ سال مشغول تحقیق در حوزه های فرهنگی، زبان و ادبیات کردی، دینی، تاریخی و ملی بود.

 از ثمره این تلاش ها، تاکنون بیش از ۲۰ اثر مفید و ماندگار از وی به چاپ رسید و حدود ۱۰ جلد کتاب از این نویسنده یا در حال چاپ بوده و یا هنوز به چاپ نرسیده اند.

به گزارش کردپرس؛ از جمله آثار وی می توان کرد در تاریخ باستان، گذری بر تاریخ اسلام (زندگی خلفای راشدین)، دیوان مصلح، پنج گنج، په ندی پیشینیان، ترجمه قرآن کریم به صورت شعر، یوسف و زلیخا و… اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست