اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : استاندار آذربایجان غربی گفت: علاوه بر افتتاح ۱۰ هزار میلیارد ریال طرح در سفر روزهای آینده رییس جمهوری به این استان، اعتبار چشمگیری نیز جهت جبران عقب ماندگی ها و تکمیل طرح های نیمه تمام سفر قبلی اختصاص می یابد که میزان آن در جریان دیدار امروز با دکتر روحانی مشخص می شود.

محمدمهدی شهریاری  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جلسه های منظم و چندجانبه جهت تعیین میزان اعتبار و تصویب پیش نویس طرح های پیشنهادی که بسیاری از شاخص های توسعه استان را ارتقا می دهد، طی روزهای اخیر با حضور مسوولان مرتبط برگزار شده است.
وی با تاکید بر اینکه پیش نویس هفت پروژه بزرگ جهت تصویب نهایی آماده است، بیان کرد: برخی از شاخص های توسعه استان که پایین تر از متوسط کشوری است، در صورت تصویب این پروژه ها بهبود می یابد و برخی، از میانگین کشوری نیز پیشی می گیرد.
نماینده عالی دولت در آذربایجان غربی اضافه کرد: اعتبارات این سفر از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی حدود ۲۵ هزار میلیارد ریال پیش بینی شده بود اما ۳۶ هزار میلیارد ریال پروژه از سوی استان پیشنهاد شد و تاکنون پیش نویس حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال آن مورد موافقت اولیه قرار گرفته است.
شهریاری با ابراز امیدواری نسبت به تصویب نهایی این پروژه ها در روز جاری، اضافه کرد: توسعه خط آهن و اتصال مرزهای سرو و تمرچین به شبکه ریلی، تکمیل طرح های مربوط به ستاد احیای دریاچه ارومیه و راه اندازی قطار سریع السیر ارومیه – تبریز از جمله آنهاست.
وی بیان کرد: تاکنون حدود ۷۰ درصد از مصوبه های سفر پیشین رییس جمهوری به این استان اجرا شده است و در سفر روزهای آینده دکتر روحانی اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل این طرح ها نیز تامین می شود.
به گزارش ایرنا ؛ بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی امام خمینی (ره) خوی، آزمایشگاه مرجع و کلینیک تدبیر ارومیه، گازرسانی به ۲۰۰ روستای آذربایجان غربی و شهر سرو ارومیه، فرودگاه و نیروگاه ماکو، فاز توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه و طرح های توسعه بیمارستان های آیت الله طالقانی و شهید مطهری ارومیه از جمله طرح های افتتاحی در سفر دکتر روحانی به آذربایجان غربی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست