اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : شهردار ارومیه در دیدار سفیر ترکیه بر ضرورت برگزاری جشنواره های مشترک فرهنگی بین ارومیه و شهرهای ترکیه تاکید کرد.
سفیر و هئیت دیپلماتیک جمهوری ترکیه در ایران با شهردار ارومیه دیدار و تبادل نظر کردندکه در این دیدار محمد حضرت پور اظهار کرد: کشور دوست و برادر ترکیه و برادران ترک ما همیشه نشان داده اند که همواره در کنار ملت ایران و دولت جمهوری اسلامی هستند.
وی افزود: از مواضع دولت ترکیه و به ویژه وزیر امور خارجه این کشور در راستای محکومیت مواضع ترامپ و آمریکا در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بسیار سپاسگذاریم و قدردانی خود را اعلام می داریم، چرا که سپاه نیرویی مردمی بوده و مربوط به حاکمیت جمهوری اسلامی است و اینگونه برخوردها از سوی آمریکا امری مردود است.
شهردار ارومیه گفت: شهرداری ارومیه خارج از عرف دیپلماتیک و سیاسی، خواهان تسریع در صادرات میوه و محصولات کشاورزی به ترکیه و کشورهای اروپایی است و در این راستا از سفیر ترکیه انتظار مساعدت داریم.
حضرت پور ادامه داد: همچنین می خواهیم جهت ارتباط نزدیک بین ملت دو کشور و آشنایی مردم با فرهنگهای یکدیگر که تأثیر بسزایی در توسعه شهرهای مرزی دارد، همایش ها و جشنواره های مشترک بین ارومیه و شهرهای ترکیه برگزار شود.
وی تصریح کرد: ارومیه در حوزه گردشگری توانمندی های فوق العاده ای دارد که باید از این ظرفیت برای جذب شهروندان ترکیه به این شهر اقدام شود.
حضرت پور با انتقاد از نگرش خریدمحور در سفرهای مرزی بین دو کشور تأکید کرد: بسیار ضروری است مردم دو کشور به ویژه در مناطق مرزی از این نگرش عبور کرده و مسافرتها حول محور آثار تاریخی، طبیعی و گردشگری باشد.
وی با تشکر از مراتب قدردانی سفیر ترکیه به خاطر تنظیف و پاکیزگی شهر، خاطرنشان کرد: تلاش برای رسیدن به عدالت در مدیریت شهری را پیگیری می کنیم و در تمامی محلات ارومیه اقدامات برای توسعه پایدار را برنامه ریزی کرده ایم.

اهمیت و جایگاه بیار بالای ارومیه برای ترکیه / قدمت کنسولگری ترکیه در ارومیه به ۱۵۰ سال می رسد

در این دیدار دریا اؤرس سفیر جمهوری ترکیه در ایران با اشاره به روابط بسیار خوب بین ایران و ترکیه خواستار گسترش هرچه بیشتر روابط بین شهرهای این دو کشور شد.

وی افزود: از دیدار شهردار ارومیه بسیار خرسندیم چرا که این شهر هم مرز با کشورمان، از اهمیت بسیار بالا و جایگاه ویژه ای برای ترکیه برخوردار است.

سفیر جمهوری ترکیه در ایران گفت: سابقه کنسولگری ترکیه در ایران به ۱۵۰ سال پیش برمی گردد.

اؤرس ادامه داد: ما در کنار یکدیگر کارهای بسیار خوبی را می توانیم به سرانجام برسانیم و امیدواریم که روابط بین شهرداری های دو کشور خارج از مسائل سیاسی و دیپلماتیک گسترش یابد.

وی تصریح کرد: هرچقدر روابط بین شهرهای مرزی گسترش یابد از لحاظ اقتصادی و همچنین امنیتی شاهد بهبود شرایط در منطقه خواهیم بود که به نفع دو کشور است و در این راستا باید همکاری های دوجانبه شکل بگیرد.

اؤرس تأکید کرد: در هنگام گشت و گذار چند ساعته برای شناخت ارومیه، آن را شهری بسیار زیبا، تمیز و منظم دیدم و برای این کار به مجموعه شهردار و شهرداری ارومیه تبریک می گویم و امیدوارم باز امور شهرداری اینچنین خوب پیش برود.

سفیر ترکیه در ایران خاطرنشان کرد: باید توانمندی های ارومیه در ترکیه معرفی شوند و تبلیغ هایی از گنجینه های تاریخی و گردشگری ارومیه در شهرهای ترکیه و به ویژه شهرهای مرزی داشته و همچنین تبلیغ شهرهای ترکیه را نیز در ارومیه را نیز شاهد باشیم.

اؤرس یادآور شد: امیدوارم این دیدار در شرایطی که ترکیه و ایران هر دو در دوران سختی بسر می برند و تحت فشارهای منطقه ای و بین المللی هستند، سرآغاز خوبی برای روابط حسنه شهرهای مرزی دو کشور باشد.

سفیر ترکیه در این دیدار از شهردار ارومیه جهت دیدار و بازدید از سفارت ترکیه در تهران دعوت به عمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست