اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

ما در منطقه آزاد ماکو آثار تاریخی قابل توجهی نیز داریم که به عنوان لوکیشن برای فیلمسازان ژانر تاریخی می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد. برای مثال سریال «جیران» به کارگردانی «حسن فتحی» از تعدادی از همین لوکیشن‌های تاریخی موجود در منطقه ماکو بهره برد و به عنوان شمایی از معماری گرجستان مورد استفاده قرار گرفت و با توجه به این آثار و مناطق بکر، بخشی از نیازهای فیلمسازان عزیز رفع می‌شود.

آوای مرز :مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو از راه اندازی پروژه «شهرک سینمایی شهدای منطقه آزاد ماکو» خبر داد و گفت: این شهرک سینمایی می‌تواند به توریسم فرهنگی هنری و صنعت سینما کمک شایانی نماید.

حسین گروسی با اشاره به پروژه شهرک سینمایی «شهدای منطقه آزاد ماکو» گفت: ما زمان بسیاری بود که به دنبال افتتاح یک شهرک سینمایی در منطقه آزاد تجاری ماکو بودیم. شهرکی به مساحت تقریبی ۱۰ هکتار که شاید این مساحت افزایش پیدا کند؛ همانطور که آگاه هستید هزینه فیلمبرداری در کشورهای مجاور بسیار بالا و سرسام‌آور است. ما می‌توانیم پذیرای هنرمندان داخلی و خارجی‌ در این مجموعه باشیم که جنبه‌ بین‌المللی داشته و تبادل فرهنگ و هنر نیز صورت گیرد.  به عبارتی یک شهرک سینمایی بین‌المللی چند منظوره با استانداردهای جهانی داشته باشیم.

او در ادامه در خصوص فراهم بودن امکانات رفت و آمد به این شهرک سینمایی افزود: برای ورود و خروج به این منطقه نیازی به ویزا نیست و گروه‌های فیلمساز همسایه با اتومبیل نیز می‌توانند در این شهرک سینمایی حضور پیدا کنند. به‌خاطر تجمیع امکانات و مقرون به صرفه بودن هزینه‌های تولید در شهرک سینمایی ماکو، باعث صرفه جویی در وقت هنرمندان شده و برای تهیه‌کنندگان شرایط مناسبی فراهم می‌گردد و همه این موارد برای فیلمساز داخلی و خارجی مهم و سبب علاقمندی است.

گروسی در ادامه اظهار کرد: ما در منطقه آزاد ماکو آثار تاریخی قابل توجهی نیز داریم که به عنوان لوکیشن برای فیلمسازان ژانر تاریخی می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد. برای مثال سریال «جیران» به کارگردانی «حسن فتحی» از تعدادی از همین لوکیشن‌های تاریخی موجود در منطقه ماکو بهره برد و به عنوان شمایی از معماری گرجستان مورد استفاده قرار گرفت و با توجه به این آثار و مناطق بکر، بخشی از نیازهای فیلمسازان عزیز رفع می‌شود.

او در خصوص امکانات فیلمبرداری شهرک «شهدای منطقه آزاد ماکو» به صبا گفت: در این شهرک ۱۰ هکتاری، دو سوله ۵۰۰ متری با تمامی امکانات مورد نیاز گروه های فیلمبرداری تجهیز می شود و مضاف بر آن ساختمان‌های اداری مورد نیاز تیم های تولید و تهیه کنندگان محترم و اسکان عوامل در نظر گرفته شده است. امکانات تفریحی نیز در این شهرک در نظر گرفته شده مواردی چون: باشگاه سوارکاری، زمین تنیس، زمین فوتسال و استخر سرپوشیده و قایق سواری و ماهیگیری نیز پیش بینی شده است که به‌حمدالله با کمک دولت خدمتگزار و و سرمایه‌گذاران عزیز محیا خواهد شد. این امکانات تفریحی و توریستی می‌تواند برای عموم هموطنان و خانواده‌های عزیز هم مورد استفاده باشد و آنها هم در کنار ستارگان سینما به تفریح بپردازند. دسترسی به فرودگاه مطلوب ماکو نیز مهیا است و فاصله چندانی با شهرک سینمایی ندارد ضمن آن که امکانات و هتل‌های ماکو هم در دسترس گروه‌های سینمایی خواهد بود.

گروسی در خصوص نیاز سینمای ایران به این شهرک سینمایی افزود: به نظرم جای این شهرک سینمایی در کشور ما خالی است و می‌تواند در کنار باقی شهرک‌های صنعتی منطقه آزاد ماکو، به توریسم فرهنگی هنری و صنعت سینما کمک شایانی نماید.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو در خصوص همکاری با وزرات ارشاد در این شهرک گفت: ما جلساتی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته‌ایم و با استقبال «محمد مهدی اسماعیلی» وزیر محترم فرهنگ رو به رو شدیم. بنا بر این شد که بتوانیم با کمک این وزارتخانه و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی این لوکیشن‌ها را محیا و ایجاد کنیم. امیدواریم که ریاست سازمان صداوسیما آقای «پیمان جبلی» هم به یاری سازمان منطقه آزاد ماکو بیایید تا پروژه شهرک سینمایی شهدای منطقه آزاد ماکو حرفه‌ای‌تر به پیش رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست