اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

هم اکنون در استان آذربایجان غربی ۵۱۴ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ظرفیت استخراج سالانه بیش از ۱۸ میلیون و ۹۳۲ هزار تن انواع مواد معدنی وجود دارد.

آوای مرز : معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی گفت: میزان حقوق دولتی وصول شده معادن در دو ماهه اول ۱۴۰۳ حدود یک هزار و ۶۵۴ میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۶ برابر شد.

جلال دسترنج اظهار کرد:گفت: میزان حقوق دولتی وصول شده معادن در دو ماهه اول ۱۴۰۳ حدود یک هزار و ۶۵۴ میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۶ برابر و به عبارتی دارای رشد ۱۶۰ درصدی شد. میزان حقوق دولتی وصول شده در دو ماهه اول ۱۴۰۲ حدود ۶۳۶ میلیارد ریال بوده است.

او ادامه داد: هم اکنون در استان آذربایجان غربی ۵۱۴ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ظرفیت استخراج سالانه بیش از ۱۸ میلیون و ۹۳۲ هزار تن انواع مواد معدنی وجود دارد.

دسترنج افزود: برای بهره برداری از این معادن بیش از ۹ هزار و ۱۴۶ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است که بیشتر سرمایه گذاری ها در بخش معدن و صنایع معدنی استان توسط بخش خصوصی انجام و زمینه اشتغال برای ۵هزار و ۵۸ نفر بصورت مستقیم در این معادن فراهم شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صمت استان بیان کرد: در جهت جلوگیری از خام فروشی معادن و ایجاد ارزش افزوده برای آذربایجان غربی تعداد ۵ واحد سنگبری در دو ماهه سال جاری در استان احداث گردیده است.

دسترنج گفت: طی ۲ماهه نخست سال جاری ۷ فقره پروانه اکتشاف برای محدوده های اکتشافی، ۴ فقره گواهی کشف برای محدوده های معدنی در شرف بهره برداری و ۱ فقره پروانه بهره برداری در استان صادر شده که ظرفیت استخراج سالانه ۱ معدن تازه به بهره برداری رسیده ۴۵ هزار تن است، برای بهره‌برداری از این معدن بیش از ۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام و زمینه اشتغال مستقیم ۴ نفر در این معدن فراهم شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صمت آذربایجان غربی در پایان اظهار کرد: جهت احیاء معادن راکد استان و استفاده از تمام ظرفیت های معدنی برای توسعه اقتصادی استان در سال جاری برابر مزایده‌ای که تا ۱۹ خردادماه ۱۴۰۳ ادامه داشت، تعداد ۲۸۹ معدن و محدوده معدنی جهت فعال سازی از طریق انجام فرایند مزایده عمومی به افراد واجد شرایط واگذار خواهد گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست