اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : ارومیه از شهرهای آذربایجان غربی است که نه‌تنها جاذبه‌های منحصربه‌فردی را در خود جای داده است، بلکه دیدنیهای متعددی در حوالی آن وجود دارد که لذت سفر به این منطقه را دوچندان می‌کنند.

در ایام تابستان، شهرستان ارومیه با آب و هوای مطلوب و مکان‎های دیدنی متعدد و متنوع می‌تواند برای هر گردشگری جذاب باشد.

یکی از مناطق زیبا و منحصر به فرد و البته خوش آب و هوا در ارومیه منطقه سیلوانا است، این بخش از حد فاصل ۳۰ کیلومتری غرب ارومیه شروع می‌شود و شامل منطقه وسیعی است که روستاهای متعددی با مردمانی خونگرم و مهمان‌نواز دارد که معیشت عمده آنها کشاورزی و دامداری است.

میگویند کلمه‌ی” سیلوانا” یا “سیلوانه” کلمه‌ای است که ریشه‌ی ایتالیایی دارد و به مکانی از بهشت گفته می‌شود و در لغت هم به معنی جنگل و بیشه‌ی سبز است، این منطقه نیمه‌کوهستانی و کوهستانی بوده و در واقع منبع تامین آب جلگه ارومیه است.

زبان گفتگوی مردم اهالی سیلوانا کردی است و شغل مردمان این منطقه صنایع دستی از قبیل گلیم و جاجیم و پوشاکی ساده است و همچنین محصولات لبنی و محصولات دامی هم تولید می‌کنند.

جاذبه‌های طبیعی فراوانی در این منطقه وجود دارد که روح و روان هر بیننده‌ای را محسور خود می‌سازد از جمله اینها می‌توان به چشمه سارها و مناظر بدیع دامنه کوه “بزسینا”،” آبشار سوله دوکل”، “آبشار سیلوک”،” دریاچه مارمیشو” و … اشاره کرد.

یکی از مهمترین و جذابترین جاذبه طبیعی این منطقه، دریاچه “مامه شیخ” واقع در ارتفاع کوه دالانپر است، اگر کسی دوست دارد در اوج گرمای تابستان، سرما و برف زمستان را شاهد باشد این دریاچه منتظر اوست.

در مجموع می‌توان گفت که شهرستان ارومیه با دارا بودن مجموعه‌ای از جاذبه‌های دیدنی تاریخی، طبیعی و فرهنگی و همچنین آب و هوای مطبوع می‌تواند یک مقصد سفر ایده‌آل تابستانی برای همه هموطنان در اقصی نقاط باشد چه هموطنان ساکن در شهرهای شمالی که احتمالاً گاهی از ازدحام بیش از حد جمعیت شهرشان در این فصل سال خسته شوند و چه برای هموطنان تهرانی،  مناطق مرکزی و جنوب و …  که در چله گرم تابستان دنبال مقصدی متفاوت برای گردش و سیاحت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست