اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : با اجرای طرح هدایت در آذربایجان غربی، ۲۸ هزار دانش آموز محروم از آموزش مجازی در سراسر استان شناسایی و جهت تامین ابزار مورد نیاز آنها اقدام شد.

به گزارش کردپرس، صبح امروز، ١٣ آذر ماه، مراسم انعقاد تفاهم نامه سه جانبه بین اداره کل کمیته امداد امام خمینی و اداره کل آموزش و پرورش استان و اداره کل امور شعب بانک ملی استان باهدف تهیه ١٠٠ دستگاه تبلت برای دانش آموزان در محل سالن جلسات کمیته امداد استان برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان دراین مراسم گفت: عموم مردم به نوعی با نظام تعلیم و تربیت در ارتباط هستند، لذا توسعه آموزش و پرورش توسعه جامعه را در پی خواهد داشت.

مهین منافی افزود: سمن ها و نهادهای حمایتی نقش بسزایی در تامین ابزار مورد نیازی دانش‌آموزان در ایام کرونا داشتند که در راس آنها کمیته امداد امام خمینی قرار داد.

منافی با تاکید بر آموزش مجازی در کنار آموزش حضوری،بیان کرد: با اجرای طرح هدایت ۲۸ هزار دانش آموز محروم از آموزش مجازی در سراسر استان شناسایی شد و به طرق مختلف در راستای تامین ابزار مورد نیاز اقدام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: امسال اعتبار ویژه در این خصوص از طریق ادارات کل نوسازی مدارس استانها تامین می شود.

او با اشاره به تفاهم سه جانبه برای تامین ایزار آموزشی افزود: این نوع کارهای خیر در واقع باقیات الصالحات است و به عنوان الگو برای همه نهادها و عموم جامعه است.

۲۶هزار دانش آموز آذربایجان غربی تحت پوشش کمیته امداد هستند

عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان نیز گفت: همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان با کمیته امداد امام خمینی ره در راستای رسیدگی به مشکلات دانش آموزان مناطق محروم شایسته تقدیر است.

او با بیان اینکه مراکز نیکوکاری پیوند مدارس در استان آذربایجان غربی فعال است؛ ادامه داد: ۲۶هزار دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد هستند که با شیوع بیماری کرونا این آمار دو برابر شده است.

سهندی بیان کرد: ۴ هزار دانش آموز تحت پوشش کمیته امداد استان که فاقد ابراز آموزش مجازی، شناسایی شده  و تا کنون برای ۲۴۰۰ نفر از آنان به طرق مختلف تامین ابزار شده است و مابقی نیز در دستور کار قرار دارند.

گفتنی است؛ اداره کل امور شعب بانک ملی استان مبلغ ٢.۵ میلیارد ریال برای اجرای این تفاهم نامه اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست