اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس اتاق بازرگانی ارومیه گفت:  تصمیم گیری های بی برنامه و فوری در حوزه صادرات و واردات واحدهای تولیدی را روز به روز تضعیف و تبدیل به یک معضل جدی در اقتصاد کشور شده است.

حسن انتظار در جلسه شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت که در استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، با تاکید به اینکه پیمان سپاری ارزی باعث بوجود آمدن مشکلات جدی برای کشاورزان و صنایع تبدیلی استان شده است ،تصریح کرد: سال گذشته۷۰۰ هزار تن سیب از استان به بازار های هدف صادرات داشتیم که با پیمان سپاری ارزی بازارهای هدف را از دست خواهیم داد.

او گفت: کشاورزی کار اصلی این استان است و اگر این مشکل در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار نگیرد بزرگترین ضربه به بخش کشاورزی وارد می شود.

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه با تاکید بر اینکه صادرکنندگان بخش خصوصی با کمبود ناوگان حمل ونقل مواجهه هستند ، خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل کمبود ناوگان درصادرات محصولات کشاورزی و عدم متضرر شدن کشاورزان و سرمایه گذاران باید از ناوگان جایگزین استفاده شود.

حسن انتظار ادامه داد: صادرکنندگان به دلیل مشکلات ارزی و بلاتکلیفی بازار از هرگونه صادرات و واردات پرهیز می کنند که حل این مشکل نیازمند توجه مسوولان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست