اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی می تواند با جذب سرمایه گذاری های بیشتر به قطب معدنی کشور تبدیل شود.

پریسا عابدپور در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه هم اکنون در استان ۲۰۷ محدوده دارای پروانه اکتشاف، ۵۸ معدن دارای گواهی کشف و ۴۹۵ معدن دارای پروانه معتبر است، گفت: آذربایجان غربی به عنوان یک استان کشاورزی شناخته شده است و با توجه به کاهش بارندگی و کم آبی موجود در کشور همچنین وجود ظرفیت های غنی معدنی در استان معادن و صنایع معدنی می تواند بهترین جایگزین برای کشاورزی و جایگزین مناسب نفت در کشور باشد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان عنوان کرد: با توجه به ظرفیت بالای مواد معدنی و صنایع معدنی استان که یک استان طلاخیز و در حوزه سنگ های تزئینی در رتبه های نخست قرار دارد، می تواند با جذب سرمایه گذاری های بیشتر به قطب معدنی کشور تبدیل شود.

عابدپور تصریح کرد: برای جذب سرمایه گذاران بیشتر در استان باید زیر ساخت های لازم برای سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای فرآوری مهیا شود که همت و همکاری همه دستگاها و نهاد های استانی را می طلبد تا سرمایه گذاران بتوانند براحتی در این استان سرمایه گذاری کنند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان افزود: برای پشتیبانی از سرمایه گذاران و فعالان بخش معدن در استان اقدامات خوبی در ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز معادن از جمله راه دسترسی به معدن آسفالته، برق رسانی و آبرسانی انجام شده است که علاوه بر معادن بیشتر روستاهای موجود در این مسیر نیز از این امکانات برخوردار شده اند.

عابدپور اضافه کرد : برای رفع موانع موجود بر سر راه معدنکاران و فعالان حوزه معدن که بیشتر موانع قانونی هستند باید نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز ورود کنند و با اصلاح فرایند قوانین نسبت به رفع موانع تولید در حوزه معدن اقدام کنند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی صمت آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: در راستای حمایت مالی از معدنکاران صندوق بیمه حمایت از سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اقدام به اعطای وام کرده است که معدنکاران با مراجعه به این صندوق می توانند از مزایای این تسهیلات استفاده کنند.

وی افزود: به منظور جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی استان و ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای استان علاوه بر فعال سازی معادن راکد، راه اندازی و فعال سازی واحدهای صنایع معدنی نیز در اولویت برنامه های امسال سازمان قرار دارد که مواد اولیه این واحدهای صنایع معدنی از طریق معادن استان تأمین خواهد شد و مواد معدنی پس از فرآوری از استان خارج خواهد شد.

عابد پور خاطرنشان کرد:  از ۴۹۵ معدن بهره برداری استان، ۳۰۳ معدن فعال و ۱۹۲ معدن غیر فعال است که با برگزاری مزایده در سالجاری این معادن نیز فعال و به چرخه تولید بازگردانی خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست