اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرعامل هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: با هدف پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تاکنون عملیات غربالگری تب‌سنجی یک میلیون و هزار و ۴٠٠ نفر در مبادی ورودی استان توسط امدادگران هلال‌احمر انجام شده‌ است.

سعید رهبرسوره روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد در قالب بیش از ۵۸۱ هزار دستگاه خودرو طی حدود ٢٠ روز در مناطق مختلف استان مورد غربالگری قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: نیروهای هلال‌احمر در تمامی ورودی‌های شهرستان‌های آذربایجان‌غربی و به تبع آن در تمامی ورودی‌های شهر ارومیه اقدام به غربالگری مسافران ورودی به شهرستان‌ها کرده و افراد مشکوک را به مراکز درمانی اعزام می‌کنند.

وی با بیان اینکه طرح ملی پایش و غربالگری کووید ۱۹، توسط ۶٠٠  نفر روز نیروی عملیاتی در مبادی شهرهای استان اجرا می‌شود اظهار داشت: داوطلبان در قالب هزار و ۶١ پست روز سلامت در استان فعالیت دارند.
مدیرعامل هلال احمر آذربایجان‌غربی ادامه داد: هلال احمر در اجرا و برگزاری این طرح ملی با بهره‌گیری از نیروهای خود با تجهیزات کامل از جمله آمبولانس در کنار پلیس، دانشگاه علوم پزشکی و راهداری در این پست‌ها حضوری فعال و تاثیرگذار دارد.

«رهبرسوره» بیان کرد: در این مدت همچنین گندزدایی و ضدعفونی بیش از ۶۱ هزار خودرو نیز در این استان انجام شده‌ است.

به گزارش ایرنا، شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست