اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیر کل اداره پست آذربایجان غربی گفت: ماهانه ۵هزار مرسوله خارجی از خارج کشور وارد اداره پست استان می شود.

مجید فرخی مقدم ۱۷مهرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل برگزار شد، افزود: ماهانه ۵هزار مرسوله خارجی از خارج کشور وارد اداره پست و ۲۵۰۰مرسوله از استان به خارج از کشور ارسال می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه در سطح استان ۸۸۳واحد پستی در قالب ۳۷۱واحد شهری و ۴۷۵واحد روستایی ارائه خدمات می کنند، تصریح کرد: ۳۶دفتر دولتی در قالب باجه امانات پستی ارائه خدمات می کنند. 

فرخی مقدم با اشاره به اینکه در ۶ماه گذشته ۳میلیون و ۱۲۰هزار مرسوله در سطح استان قبول و به سراتاسر کشور و جهان ارسال شده است، خاطر نشان کرد: متوسط ورودی مرسوله به داخل استان روزانه ۲۵هزار مرسوله و خروج مرسوله روزانه ۲۰هزار مرسوله است.

مدیر کل پست آذربایجان غربی با تاکید به اینکه با شیوع کرونا حجم بسته ها و خدمات اینترنتی نسبت به سال ۹۹ افزایش ۴۴درصدی داشته، اظهار کرد: امسال نیز با وجود کاهش کرونا حجم بسته ها و خریدهای اینترنتی نسبت به سال ۹۹ افزایش ۴۹درصدی دارد.

وی با اشاره به اینکه باتوجه به توسعه فضای مجازی، فرهنگ خرید اینترنتی افزایش یافته، یاد آور شد : ۱۵درصد مرسوله های وارداتی و صادراتی پست آذربایجان غربی مربوط به خرید اینترنتی است.

فرخی ادامه داد: ۱۲۵ نامه رسان در استان فعالیت دارند که ۴۱نفر در ارومیه هستند.

مدیر کل پست آذربایجان غربی افزود: در بیش از یک میلیون و ۲۰۰هزار مکان استان کدپستی شهری و روستایی بارگزاری شده که ۴۸۶هزار کدپستی مربوط به ارومیه است.

وی تصریح کرد: در اربعین امسال ۶۲هزار و ۲۰۰فقره تمدید گذرنامه در استان توسط پیشخوان های پست انجام شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست