اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: امسال پنج هزار تخت اقامتی آماده اسکان مسافران و گردشگران نوروزی در استان است.

جلیل جباری در نخستین نشست هم اندیشی و بررسی فرصت‌ها و ظرفیت‌های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری منطقه شمال غرب کشور در ارومیه با بیان اینکه در نوروز امسال ۹۳ مرکز اقامتی با پنج هزار تخت آماده استقبال از میهمانان نوروزی است افزود: از این تعداد ۲۱ هتل است امسال با تخفیف ۱۵ درصدی در خدمت گردشگران نوروزی هستند.

وی با اشاره به اینکه امسال همچنین ۳۰ مجوز سرمایه‌گذاری با اعتبار بالغ بر چهار و ۵۰۰ میلیارد ریال در استان صادر شده که بخش اعظمی از آن مراکز اقامتی و هتل است عنوان کرد: با اتمام این طرح‌ها تا دو سال آینده تعداد مراکز اقامتی استان ۳۵ درصد افزایش می‌یابد.

جباری با بیان اینکه در صورت بهره برداری از این طرح‌ها ۷۹۰ اتاق و یک هزار و ۶۷۸ تخت جدید به مراکز اقامتی استان اضافه خواهد شد اضافه کرد: استان آذربایجان غربی به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص و وجود پایانه‌های مرزی و ارتباط با اروپا باعث ورود گردشگران بسیاری به استان می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون ۱۶۰۴ اثر تاریخی استان در فهرست آثار ملی ثبت شده است که دو اثر مجموعه جهانی تخت سیلمان تکاب و قره کلیسا ثبت جهانی شده اند و امسال آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی نیز در این نشست با بیان اینکه ما بخش دولتی‌ها خدمت گزار مردم و سرمایه گذاران هستیم، اظهار کرد: برای به توسعه رساندن جامعه، هم افزایی و ایجاد اشتغال برای مردم باید توسعه گرا باشیم.

رضا حسینی افزود: مدیران اگر مسئولیت پذیر نباشند، جامعه ساکن بوده و حرکت نمی‌کند و بخش دولتی و خصوصی باید در کنار هم مولد بخش اقتصادی باشند.

مدیرکل دفتر مجامع و تشکل‌های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز در این جلسه گفت: وزارت تعاون برای اشتغال روستایی باید تسهیلات گردشگری خود را بیشتر در این راستا بدهند.

جلال تاجیک افزود: بسیاری از مشکلات سرمایه گذاران در کشور قابل حل بوده ولی هم فکری باید از استان‌ها صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست