اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: مشارکت رسانه‌های استان در تدوین برنامه‌های ۱۴۰۲ ضعیف است.

پیروز قادری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون ۴۰۰ برنامه از سوی موسسات ارسال شده که ۱۸۰ برنامه در حوزه هنری، ۱۵۰ برنامه در حوزه فرهنگی و تنها ۱۰ برنامه مربوط به حوزه‌ی رسانه‌ها است که به هیچ عنوان رضایت‌بخش نیست.

وی افزود: موسسات فرهنگی هنری، رسانه‌ای، قرآنی، سینمایی، آموزشگاه‌های هنری، انجمن‌های ادبی و تشکل‌های مردم نهاد تا ۲۲ بهمن فرصت دارند تا برنامه‌های سال آینده را ارائه دهند.

قادری تصریح کرد: تدوین برنامه‌های سال آینده در راستای سیاست‌های دولت مردمی و برون‌سپاری برنامه‌های فرهنگی هنری، رسانه‌ای و دینی انجام می‌گیرد.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، با اشاره به اینکه این طرح برای نخستین بار در کشور در آذربایجان غربی در حال اجرا است، کمک به توانمندسازی تشکل‌های فرهنگی هنری، رسانه‌ای و دینی و حمایت در راستای خودکفایی آنها، توجه به تربیت نیروی انسانی ماهر و تخصصی در بخش خصوصی،  تولید آثار فاخر و اثرگذار در موضوعات مرتبط فرهنگی و هنری و رسانه‌ای، ارزیابی کمی و کیفی تشکل‌ها بر اساس طرح‌های ارسالی، جریان‌سازی فرهنگی در جامعه و شناسایی فعالان حوزه فرهنگ و هنر، زمینه‌سازی جهت ظهور و بروز نوآوری‌ها، خلاقیت‌ها و ابتکارات در عرصه فعالیت‌های فرهنگی را از اهداف این طرح عنوان کرد.

قادری تاکید کرد: رسانه‌ها باید ایده بدهند و با ما همفکری کنند ضمن اینکه طرح‌های ارائه شده خلاقانه باشد.

وی در ادامه سخنان خود متذکر شد: تاکنون تولید محتوا‌های سواد رسانه‌ای انجام شده است اما به نظر می‌رسد از ظرفیت رسانه‌ها باید بیش از این استفاده شود.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای استان ادامه داد: بیش از ۱۰۰ برنامه در دهه فجر امسال توسط کمیته‌های هنری، پیروان ادیان توحیدی و رسانه استان برگزار می‌شود.

وی گردهمایی نقش زنان در بیانیه گام دوم انقلاب، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف هنری فرهنگی، عصر شعر انقلاب، کارگاه سبک زندگی در شهرستان‌ها با عنوان جوانی جمعیت، تئاتر خیابانی، جشنواره مولودخوانی و دف‌زنی در مهاباد، جشنواره کشوری کاریکاتور در بوکان، مسابقات عکاسی و هنری، نمایشگاه مد و لباس، جشنواره ولادت علی (ع) و برگزاری جنگ شادی با مشارکت سپاه شهدای استان را از جمله برنامه‌های ستاد دهه فجر عنوان کرد.

به گفته قادری، برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی، تجلیل از خانواده معظم شهدای مسیحی و به صدا درآوردن ناقوس کلیسا در ۱۲ و ۲۱ بهمن‌ماه از برنامه‌های کمیته اقلیت‌های دینی است.

معاون فرهنگی و رسانه‌ای استان ادامه داد: راه‌اندازی کاروان خبری برای بیان دستاوردهای انقلاب در سطح استان، برگزاری نمایشگاه عکس خبری با موضوع دهه فجر به ویژه جلوه‌های راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه، برپایی ایستگاه‌های خبری در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن، پوشش و اطلاع‌رسانی مناسب افتتاح پروژه‌های عمرانی، لزوم پیوست رسانه‌ای برای طرح‌های دستگاه‌های اجرایی استان، عدم دعوت گزینشی از اصحاب رسانه برای نشست‌های خبری و برگزاری نشست‌های خبری دهه فجر دستگاه‌های اجرایی در محل سالن اجتماعات خانه مطبوعات را از مصوبات کمیته رسانه عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست