اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس جمهور گفت: مشکلات منطقه حتما باید سریع مرتفع شود و باید با همه توان این مشکلات را برطرف کنیم تا مردم اینجا بیشتر از این دچار مشکل نشوند.

سیدابراهیم رئیسی در بازدید از کمپ اسکان  زلزله زدگان ولیعصر بیان کرد: برای رسیدگی به مشکلات مردم منطقه و بررسی حضوری، امروز در جمع مردم این شهرستان حاضر شده‌ام.

وی با اشاره به اینکه گزارش‌های مستمر در خصوص وضعیت زلزله زدگان از سوی معاون اول رئیس جمهور، وزرای حاضر در منطقه و مسئولان استانی را دریافت کرده‌ام، گفت: احساسم این بود که خودم بیایم و از نزدیک وضعیت و شرایط را ببینم.

رئیس جمهور اضافه کرد: مشکلات منطقه حتما باید سریع مرتفع شود و باید با همه توان این مشکلات را برطرف کنیم تا مردم اینجا بیشتر از این دچار مشکل نشوند.

رئیسی ادامه داد: آنچه که از من بر بیاید، پیگیری می‌کنیم البته مردم منطقه هم با صبوری شایعات را پشت سر بگذارند و به این شایعات که می‌خواهد دل مردم را خالی کند، توجه نکنند.

جلسه مدیریت بحران آذربایجان غربی

رییس جمهور با اشاره به زلزله ۵.۹ ریشتری بهمن ماه در شهرستان خوی گفت: در اولین ‌جلسه هیات دولت،  اعتبارات، تسهیلات و امکانات لازم برای بازسازی مناطق زلزله‌زده در اختیار شهرستان خوی قرار خواهد گرفت.

سیدابراهیم رئیسی روز یکشنبه در جلسه مدیریت بحران آذربایجان‌غربی با محوریت زلزله خوی اظهار کرد: دولت در کنار مردم مناطق زلزله قرار گرفته و تمام تلاش خود را برای بازسازی این مناطق در اسرع وقت بکار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مراحل نجات زلزله زدگان از زیر آوار و اسکان موقت آنان با موفقیت انجام شد، افزود: مراحل نوسازی باید هرچه سریعتر آغاز تا شرایط لازم برای بازگشت مردم به زندگی عادی در منطقه فراهم شود.

رییس جمهور با قدردانی از خدمات ارائه شده به زلزله زدگان، اضافه کرد: از دستگاه‌های دولتی، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و جمعیت هلال احمر بابت حضور جهادی در منطقه و ارائه خدمات سریع به زلزله زدگان قدردانی می‌کنیم.

وی‌ با اشاره به ایجاد ۱۱۰ اردوگاه اسکان موقت در مناطق زلزله زده شهرستان خوی گفت: این مقدار خدمات ارائه شده در یک شرایط بحرانی کارنامه خوبی است که باید یک الگو در مدیریت بحران محسوب شود.

رییسی با بیان اینکه نوسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده در روستاهای صعب العبور شهرستان خوی آغاز شده است، افزود: اقدامات جهادی فوق العاده‌ای در مناطق زلزله زده در حال انجام است بطور مثال پس از زلزله مهرماه در این شهرستان خوی، تاکنون بیش از یک‌ هزار واحد مسکونی در عرض چند ماه بازسازی شده که در نوع خود کم‌نظیر است.

وی‌ با تاکید بر اینکه در بازسازی مناطق زلزله زده باید دقت لازم را داشت، اظهار کرد: بازسازی مناطق آسیب دیده باید به اندازه‌ای مقاوم و دارای استانداردهای لازم باشد که اطیمنان لازم را برای مقابله با حوادث غیر مترقبه ایجاد کند.

رییسی جمهوری همچنین به پیشنهاد بهره مندی از طرفیت‌های بیمه‌ای در مناطق زلزله زده تاکید کرد.

وی‌با بیان اینکه تسهیلات لازم برای بازسازی مناطق زلزله زده ارائه خواهد شد، ادامه داد: تسهیلات ارائه شده باید کافی، به موقع و مدت زمان بازپرداخت مناسبی داشته باشد.

رییس جمهوری ‌همچنین بر ضرورت جلوگیری از شایعه پراکنی برای خدشه دار کردن امنیت روانی مردم زلزله زده تاکید کرد و گفت: نهادهای امنیتی باید عوامل شایعه ساز و نگرانی مردم را شناسایی کنند.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود که رسانه‌ها با بیان حقایق برای مردم در حفظ آرامش آنان نقش آفرینی بیشتری کنند.

رییسی حفظ آرامش در شرایط بحران را لازمه موفقت دانست و اضافه کرد: طی بازدیدی که از مردم مناطق زلزله زده داشتم، خوشبختانه مردم روحیه خوبی دارند که نشانگر مناسب بودن خدمات ارائه شده و فرهنگ اصیل مردم این منطقه است، مردم خوی شهدا و جانبازان بسیاری نثار انقلاب کرده‌اند و همواره پایبند به ارزش‌های اسلام، انقلاب و پشتیبان ولایت فقیه بوده‌اند.

وی‌ تاکید کرد: برای آغاز مرحله بازسازی به شهرستان خوی سفر کردیم‌ و در این راستا مردم بدانند دولت از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

باید فرهنگ تحت پوشش قرار گرفتن بیمه در جامعه نهادینه شود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به خدمات ارائه شده به زلزله زدگان شهرستان خوی گفت: اقدامات ارزنده دولت در ارائه خدمات به مردم مناطق زلزله زده جهادی و قابل تقدیر است.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی افزود: توزیع ۴۰ هزار چادر و پخت روزانه چندده هزار غذای گرم عملکردی است که در نوع خود کم‌نظیراست.

وی‌ با قدردانی از عملکرد مسوولان آذربایجان‌غربی در نحوه مدیریت بحران، اظهار کرد: به عینه شاهد آن بودم که برخی از مدیران کل در ۲۴ ساعت از حضور خود در مناطق زلزله زده حتی یک ساعت نیز نخوابیدند و دغدغه خدمت داشتند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه خدمات ارائه شده در مناطق زلزله زده نشانگر قدرت و سرعت العمل نظام اسلامی درمدیریت بحران بود، اضافه کرد: این خدمات ارائه شده باید از سوی رسانه‌ها منعکس‌شود.

وی ادامه داد: تبیین عملکرد در مناطق زلزله زده باید به گونه‌ای باشد که معاندین فرصت سوء استفاده نداشته باشند.

امام جمعه ارومیه با تاکید بر نوسازی و بازسازی مناطق زلزله زده، گفت: باید فرهنگ تحت پوشش قرار گرفتن بیمه در جامعه نهادینه شودتا مردم و دولت در بحث جبران خسارت زیر بار فشار قرار نگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست