اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس سازمان مدیریت و برنامه آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر نرخ رشد جمعیت در استان آذربایجان غربی ۱.۷ درصد است و نرخ رشد جمعیت در روستاهای استان منفی است.

ناصر حضرتی پر در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان افزود : در حال حاضر آذربایجان غربی سه میلیون و ۲۶۵ هزار و ۲۱۹ نفر جمعیت دارد و نرخ رشد جمعیت در روستاهای استان منفی است.

او با تاکید بر اینکه باید برای ازدیاد جمعیت امکانات و شرایط فراهم شود، ادامه داد: نرخ رشد جمعیت در استان ۱.۷ درصد بوده و باید برنامه ریزی برای افزایش جمعیت در استان صورت گیرد.

حضرتی با بیان اینکه این آمار در فاصله دو سرشماری سال‌های ۹۰ تا ۹۵ است گفت: در حال حاضر شاهد هستیم خانواده رغبت زیادی به افزایش جمعیت ندارند که در این خصوص باید برنامه ریزی اساسی صورت گیرد

استاندار آذربایجان‌غربی در ابتدای این جلسه اظهار کرد: گفت: تثبیت جمعیت روستایی و مرزنشینان علاج اصلی مقابله با حاشیه‌نشینی در شهرهاست و توجه به این بخش باید در اولویت مسوولان مرتبط باشد.

محمدمهدی شهریاری افزود:  باید برنامه‌ریزی اصولی و زیرساختی در راستای تثبیت جمعیت روستایی در استان انجام شود. این مساله علاوه بر جلوگیری از توسعه حاشیه‌نشینی در شهرها به بهبود وضعیت اقتصادی جامعه و بروز پدیده پیری جمعیت روستایی کمک می‌کند.

او ادامه داد: مساله جمعیت جزو فاکتورهای مهم و به عنوان منابع قدرت هر کشور شناخته می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار آذربایجان‌غربی بیان کرد: در حال حاضر زندگی راحت در سیاست‌های جمعیتی هر کشور تاثیر مستقیمی دارد و اگر سیاست‌گذاری مناسبی دراین خصوص صورت نگیرد، مساله افزایش جمعیت در برخی مواقع عواقب منفی نیز خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست