اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز :  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی از برنامه ریزی برای حفر ۱۰۰ حلقه چاه جدید در سطح استان تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: در بحث مخازن ذخیره آب نسبت به استانداردهای کشوری عقب هستیم و برای رفع این مشکل کمبود، در صورت تامین اعتبار، اقدام خواهیم کرد.

لطیف خوش سیرت با بیان اینکه این اقدام در راستای مقابله با تنش آبی انجام می شود، اظهار داشت: از این تعداد مراحل مربوط به انجام مناقصه ۶۰ حلقه چاه در حال انجام است که تا پایان سال مالی جاری عملیات اجرایی آنها به اتمام خواهد رسید.

او ادامه داد: تهیه و توزیع ۶۰ تانکر آبرسانی جدید به شهرستان ها به ظرفیت ۱۲۰هزار لیتر، تجهیز و راه اندازی دو دستگاه تانکر آبرسانی سیار به ظرفیت ۱۶ هزار لیتر، فعالیت شبانه روزی ۱۳ دستگاه تانکر آبرسانی  سیار در سطح استان و توزیع بیش از ۱۶ میلیون لیتر آب شرب در پنج ماهه اخیر را از جمله اقدامات آبفای استان اعلام کرد.

خوش سیرت اضافه کرد: استفاده از چاه های رزرو در ماکو، استفاده از چاه های اشخاص حقیقی در شاهین دژ و بوکان، استفاده از ظرفیت ناوگان آبرسانی سایر دستگاه ها و هماهنگی با شرکت توزیع نیروی برق درجهت عدم قطعی برق در فیدرهای حساس تامین آب شرب و احصای روستاهای مواجه با تنش آبی و انجام اقدامات پیشگیرانه را از جمله مهمترین اقدامات در راستای پیشگیری و مقابله با بحران و تنش آبی تا کنون بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی، برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت مخازن ذخیره آب به میزان ۴۰ هزار متر مکعب را از دیگر اقدامات در دست اجرا برای مقابله با تنش آبی اعلام کرد و گفت: عملیات اجرایی تکمیلی این میزان مخزن ذخیره آب در سال جاری خاتمه خواهد یافت.

او با اشاره به اینکه ظرفیت مخازن موجود استان ۴۰۲ هزار مترمکعب و ظرفیت مخازن در مدار ۳۹۸ هزار متر مکعب است، افزود: در بحث مخازن ذخیره آب نسبت به استانداردهای کشوری عقب هستیم که برای رفع این مشکل کمبود، در صورت تامین اعتبار، نهضت مخزن سازی به راه خواهیم انداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست