اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : میزان بارش طی سال آبی جاری (از اول مهر تا پایان فروردین) در آذربایجان‌غربی ۱۱.۵ درصد نسبت به متوسط دراز مدت کمتر است.

بر اساس اعلام شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌ غربی؛ از ابتدای سال آبی ١۴٠٠ تا ١۴٠١ مجموع کل بارشهای استان ٢۴۴.٢ میلی‌متر ثبت شده که نشان از کاهش ١.٢ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و  کاهش ١١.٩ درصدی نسبت به بلند مدت بارشها  دارد.

بارش ها در فروردین ماه امسال ١۶ میلی متر ثبت شده که ۴۶ درصد کمتر از مدت مشابه ماه قبل و ۶٩ درصد کمتر از دراز مدت است.

 همچنین میزان بارش طی سال آبی جاری (از اول مهر تا پایان فروردین) در آذربایجان‌غربی ۱۱.۵ درصد نسبت به متوسط دراز مدت کمتر است.

طی سال آبی جاری، تا کنون، شاهد بارش ۵٩٧ میلی‌متری در حوضه زاب، ٢۶٣میلی‌متری در حوضه دریاچه ارومیه و ۱۱٧ میلی‌متری در حوضه ارس هستیم.

در حوضه های دریاچه ارومیه، زاب با افزایش بارندگی و در حوضه ارس با کاهش بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه بوده‌ایم. این کاهش در حوضه ارش ٢۵ درصد بوده و در حوضه های دریاچه ارومیه و زاب به ترتیب ۴.۶ و ١٠.٢ درصد افزایش یافته است.

همچنین میزان بارش امسال در ۲ حوضه دریاچه ارومیه و ارس به ترتیب ١٠ و ٢٧.٩ درصد کمتر از متوسط درازمدت بوده ولی این میزان در حوضه زاب افزایش ١.٩ درصد افزایش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست