اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از کشف و ضبط ۲۰تن داروی احتکار شده در یکی از داروخانه های ارومیه خبر داد.
ناصر عتباتی گفت: با انجام کار شناسایی و قضایی دقیق محل انبار این داروخانه که به صورت غیرمجاز و بدون مجوز قانونی فعالیت می نمود با دستور قضایی توسط ضابطین منجر به کشف ۲۰تن داروی احتکار شده به ارزش ریالی ۵۰ میلیارد ریال گردید.
وی افزود: داروهای مکشوفه با هماهنگی معاونت غذا و داروی استان به محل این معاونت انتقال داده شد و در این زمینه یک نفر متهم به نام ع.ک دستگیر و با قرار قانونی روانه زندان شد و داروخانه ای که متهم مزبور داروساز آن بوده و انبار مکشوفه هم در معیت آن فعالیت غیرقانونی می کرده با دستور قضایی پلمپ و از فعالیت آن جلوگیری به عمل آمد.
عتباتی تاکید کرد : امنیت جانی و سلامت مردم خط قرمز دستگاه قضایی هست و به هیچ وجه اجازه اخلال در نظام سلامت جامعه را به افراد سودجو نخواهیم داد و با آنها برخورد قاطع قانونی صورت خواهد گرفت.

بازداشت متهمین قتل عمد متواری در مهاباد

رئیس کل دادگستری استان همچنین از دستگیری و بازداشت ۲ متهم قتل عمدی متواری حادثه شهرستان مهاباد خبرداد.
ناصر عتباتی گفت: در مورخه۱۴۰۰/۱۰/۲۰ در پی وقوع نزاع بین دو خانواده در روستای داش تیمور مهاباد و انتقال مصدومین به بیمارستان، شخصی از اهالی جهت جویا شدن حال افراد مزبور و میانجی گری به بیمارستان مراجعه می کند که توسط دو متهم دستگیر شده مورد جرح با چاقو قرار می گیرد و ضاربین متواری می شوند و شخص مضروب به علت شدت جراحات فوت می کند.
عتباتی افزود : با ورود دستگاه قضایی بازپرس پرونده موضوع را پیگیری و دستورات لازم را صادر می کند و در این راستا پدرمتهمین که در نزاع منتهی به قتل نقش موثری داشته دستگیر و در حین بدرقه به دادسرا توسط تعدادی از بستگان مقتول مورد هجوم قرار می گیرد و متهم مزبور و یکی از ماموران بدرقه پلیس مورد جرح با چاقو قرار می گیرند و ضاربین متواری می شوند.
رئیس کل دادگستری استان ادامه داد : با صدور دستورات قضایی قاطع توسط دادستان و اقدامات وسیع قضایی-انتظامی متهمین اصلی پرونده که در وقوع قتل نقش مباشر را داشتند و قصد خروج غیرمجاز از مرز کشور را داشتند در شهرستان پیرانشهر شناسایی و دستگیر و با قرار قانونی روانه زندان شدند.
عتباتی افزود : افرادی هم که مبادرت به مخفی کردن این متهمین نموده بودند و با آنها همکاری و مساعدت جهت فرار کشور نموده بودند نیز شناسایی و دستگیر و با قرار قانونی روانه زندان شدند.
رئیس شورای قضایی استان با بیان اینکه اجازه بی قانونی و شرارت را در استان به هیچ کس نخواهیم داد گفت: مردم باید قانون مداری را در اولویت قرار دهند و دعاوی و نزاعات خود را از طریق مراجعه به دستگاه انتظامی و قضایی پیگیری نمایند نه اینکه هر کس شخصاً با اقدامات خشن و غیرقانونی در جامعه اختلال ایجاد کند.
وی در ادامه همه مردم را در اختلافات و نزاعها به خویشن داری و مراجعه به دستگاه قضایی جهت تظلم خواهی دعوت و از انجام کارهای خودسرانه و خارج از ضوابط قانونی بر حذر داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست