اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : آیین معارفه مجید آقازاده شهردار ارومیه و تجلیل از زحمات غلامرضا عدل دوست سرپرست این مجموعه  در سالن شهید رخشا شرکت توزیع برق آذربایجان غربی و با حضور مقامات و مسئولان شهری، شهرستانی و استانی و فرماندهان نظامی و انتظامی برگزار شد.
معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در این مراسم در آیین معارفه شهردار ارومیه گفت: شهید مهدی باکری نماد خدمت، ایثار، تلاش و مقاومت است و در مدت کوتاه خدمت خود به عنوان شهردار ارومیه خدمات شایسته ای برای مردم ارومیه انجام داد و اینک نام او جاویدان شده است.

آیدین رحمانی رضائیه عنوان کرد:  از آن جایی که شهرداری ها  مستقیماً با مردم سروکار دارند  لذا اقدامتشان در سطح شهر باید بیش از پیش  رضایتمندی شهروندان را رقم بزند.

به گفته معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار آذربایجان غربی بیش از ۳ هزار میلیارد تومان گردش در شهرداری های کشور وجود دارد که  یک هزار و پانصد میلیارد تومان آن در شهرداری  ارومیه  است که باید  نظارت ها  در این خصوص همواره صورت بگیرد  تا از اتلاف منابع جلوگیری و  به صورت بهینه پروژه عمرانی در سطح شهر تحقق یابد.
رحمانی ادامه داد: در شهرداری های کشور به دلیل عدم نظام مند بودن  در بخش های مختلف  شاهد بروز تخلف هستیم که در این خصوص  وزارت کشور جهت حذف این مهم بر روی  شفاف سازی و اجرای سامانه بدون کاغذ تمرکز کرده است .
وی تصریح کرد: در حال حاضر در وزارت کشور،  مقوله ساماندهی نیروی انسانی شهرداری ها و لایحه درآمدهای پایدار شهری  پیگیری می شود که در مبحث لایحه درآمد های پایدار شهرداری رویکرد این است که  از تراکم فروشی  به سمت درآمدهای پایدار حرکت شود.
رحمانی افزود: از شهردار جدید انتظار داریم که ضوابط طرح تفصیلی با توجه به فنی بودن آن در سطح شهر به صورت کامل رعایت شود و در صورت وجود  اشکالات ، آنها با تدبیر رفع شود.
وی با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهر بیان کرد:  از شهردار جدید خواهانیم که با جدیت به مقوله ساخت وسازهای غیر مجاز ورود کند و از روند رشد آن جلوگیری کند  چرا که این ساخت و سازهای بی شک یکی از آسیب های شهری است.

رحمانی  تعامل با دستگاه های اجرایی خدمات رسان، شفاف سازی عملکرد مالی شهرداری، ساماندهی مقوله پسماند شهری، اتمام پروژه های نیمه تمام شهری، مدیریت آب های سطحی، نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی را از شهردار جدید شهر ارومیه درخواست کرد.
وی با اشاره به شهر هوشمند و اقدامات موفق این حوزه در سطح شهرداری ارومیه در خصوص ارائه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری عنوان کرد:  شهرداری ارومیه در زمینه تحقق شهرهوشمند موفق عمل کرده است اما باید بیش از پیش به سمت شهر هوشمند در جهت تسهیل دسترسی شهروندان به خدمات شهری حرکت کند.
رحمانی ایجاد درآمد های پایدار با جذب سرمایه گذاران، رعایت اجرای طرح تفصیلی شهر، جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز ، همکاری حداکثری با دستگاه های خدمات رسان، اجرای طرح شهر هوشمند در جهت تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان، مکانیزه کردن روند جمع آوری و دفع پسماند شهری را از اولویت های شهردار جدید ارومیه دانست.
معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذبایجان غربی در پایان ضمن قدردانی از تلاش تمامی کارکنان شهرداریهای استان بویژه کارکنان خدمات شهری و آرامستانها در مبارزه با بیماری کرونا، اظهار داشت: کارکنان شهرداری همچون سربازان گمنامی هستند که در کنار کادر بهداشت و درمان در مبارزه با بیماری کرونا از هیچ تلاشی دریغ نکردند.

شهردار جدید از برنامه های نامزدهای شهرداری ارومیه استفاده کند

رییس شورای اسلامی شهر ارومیه هم گفت: شهردار جدید از برنامه های نامزدهای شهرداری ارومیه استفاده کند.

حسین بخشایشی اظهار کرد: انتخاب اعضای شورای اسلامی شهر انتخاب ارزشمندی بود و به جناب مجید آقازاده تبریک عرض می کنم.
وی افزود: در پروسه انتخاب شهردار ارومیه، ۲۷ نامزد جهت احراز پست شهرداری ثبت نام کرده بودند که با توجه به اینکه شرایط تصدی پست شهرداری نسبت به سال های گذشته تغییر کرده بود که از این تعداد ثبت نامی ۸ نفر موفق به ارایه برنامه ها در صحن شورا شدند.
رییس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: از بین ۸ نفر نامزد احراز پست شهرداری ارومیه، دو نفر با رای اعضای شورای اسلامی به مرحله نهایی راه یافتند و در نهایت مجید آقا زاده به عنوان شهردار ارومیه  انتخاب شد.

بخشایشی ادامه داد: شهردار جدید باید برنامه های ۸ نامزد تصدی صندلی شهرداری را دریافت و از آنها هم در برنامه های خود استفاده کند.
وی اظهار کرد: سال ۹۹،  برای شهرداری ارومیه به مانند سایر شهرداری های شهرهای کشور به دلیل تورم، بحران های مالی، تحریم و کرونا سال سختی بود.
وی یادآور شد: علیرغم همه مشکلات از خانواده بزرگ شهرداری تقدیر می کنیم که با تلاش مستمر فعالیت های خود را لحظه ای تعطیل نکردند و در سال آینده با قدرت فعالیت های خود را ادامه خواهیم داد.
وی تصریح کرد: با وجود تنگناهای مالی در شهرداری ارومیه به مانند سایر شهرداری های کشور،  روند اجرایی پروژه های عمرانی در سطح شهر ارومیه چون  تقاطع غیر هم سطح آذربایجان و کمربندی دوم تعطیل نشد .
بخشایشی تصریح کرد: از دستگاه های نظارتی و امنیتی قدردانی می کنم که در کنار مدیریت شهری بودند و باید یادآور شوم که شهر آباد نخواهد شد تا زمانی که دست در دست هم نداده ایم و به همدیگر کمک نکنیم چرا که شهر متعلق به خودمان است و شهر مگر با خود مردم و همکاری و اعتماد آنها آباد نمی شود.
وی عنوان کرد: ۱۷ میلیارد تومان از طلب پیمانکاران در طول این چند ماه پرداخت شد و مابقی مطالبات عمده پیمانکاران در قالب ارائه زمین پرداخت و تسویه خواهد شد.
رییس شورای اسلامی شهر ارومیه خاطرنشان کرد:  در حال حاضر تمامی حقوق کارگران شرکتی، قراردادی، رانندگان استیجاری  و عیدی پرسنل در اسفند ماه پرداخت شده و  معوقه ای در این خصوص نمانده است.

همراه با پرسنل آماده همکاری با شهردار جدید ارومیه هستیم

سرپرست شهرداری ارومیه گفت: همراه با پرسنل آماده همکاری با شهردار جدید ارومیه هستیم.

 غلامرضا عدل دوست بیان کرد:  از همه مسئولان استانی و شهری و به ویژه خانواده بزرگ شهرداری ارومیه که در این مدت دوماه  با از خود گذشتگی،  ایثار و تلاش های شبانه روزی، اینجانب را یاری کردند تا نقطه عطفی در تاریخ شهرداری ارومیه رقم خورد نهایت تشکر و قدردانی را دارم.

به گفته وی تمام همکاران در این شرایط خاص فعالیت کردند و در خوش بینانه ترین حالت که کمتر کسی فکر می کرد و در کمال آرامش ضمن عدم توقف خدمت به شهروندان تمامی مطالبات کارمندان و کارگران و بخشی  از مطالبات پیمانکاران که دغدغه اصلی مدیران شهری است  پرداخت شده  و در این دوماه با احتساب عیدی ، ۴ ماه حقوق و مزایای پرسنل پرداخت شده است.

عدل دوست به مجید آقازاده به عنوان هفتمین شهردار منتخب شورای اسلامی شهر در پنج دوره  شورای شهر تبریک گفت و برای وی توفیق در خدمتگزاری و خدمت رسانی به شهروندان که رسالت اصلی شهرداری است آرزو کرد.
سرپرست شهرداری ارومیه گفت:  امیدواریم شهردار جدید در تحقق اهداف مدیریت شهری که همانا رسیدن به توسعه پایدار و زیست پذیری شهری، ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان و همچنین تحقق شعار محوری در برنامه مدون بلند مدت شهرداری در افق ۱۴۰۴ یعنی ارومیه شهری سالم، فرهنگی، سبز، مجهز به فناوری اطلاعات و حمل و نقل ریلی است ، موفق شوند.
عدل دوست در پایان خاطر نشان کرد:  اینجانب به نمایندگی از تمامی همکاران مجموعه شهرداری ارومیه  آمادگی خود جهت همکاری با شهردار جدید  در تحقق برنامه هایشان اعلام می کنم.

پرسنل شهرداری دستم را به گرمی بفشارند

شهردار ارومیه گفت: جانباز عرصه خدمت به مردم خواهم بود.

 

مجید آقازاده اظهار کرد: افتخار می کنم در دوران دفاع مقدس  جز بسیجیان شهید مهدی باکری بوده ام.
وی ضمن قدردانی و تشکر از اصحاب رسانه به علت تلاش در حوزه های مدیریت شهری افزود: تمامی تلاش خود را به کار خواهم بست تا در خدمت مردم باشم.
شهردار ارومیه ضمن اشاره به اینکه شهید باکری افتخاری برای شهرمان و شهرداری است، گفت: برای من کیفیت خیلی مهمتر از کمیت است و امروز افتخاری نصیبم شده که در جایگاهی که روزی شهید باکری قرار گرفته و خدمت کرده  خدمت کنم.
آقازاده ادامه داد: گرچه مدت شهرداری آقا مهدی باکری کم بوده اما  چون کیفیتش بالا بوده و  برای مردم کار کرده، ماندگار شده است و خداوند توفیق آن  دهد که در این مدت  خدمت در سمت شهرداری برای رضایت خداوند و مردم گام بردارم.
وی تأکید کرد: دست همکاری به سوی همه مسئولان کشوری، لشکری، مذهبی و امنیتی  دراز می کنم تا کمک حال بنده باشند تا هرآنچه که مورد انتظار مردم است بتوانیم به جا بیاوریم و از همکاران خودم در شهرداری استدعا دارم که دستمان را به گرمی بفشارند تا پیشبرد در اهداف مدیریت شهری را شاهد باشیم.

آقازاده یادآور شد: در طول دوران خدمتی خود، شعارم و اعتقادم  این بوده و است که هرکس برای مردم نوکری کند آقای ماست و هرکس ادعای آقایی داشته باشد ما آن را به نوکری نیز قبول نداریم.
وی تصریح کرد: اصل انقلاب نیز این است و می بینیم آنهایی که قبل از انقلاب آقایی می کردند نوکر مردم هم نشدند.
آقازاده ضمن اشاره مجدد به شهید مهدی باکری با توجه به سپری شدن ۲۵ اسفندماه روز شهردار و سالروز شهادت این شهید بزرگوار اظهار کرد: آقا مهدی باکری چون برای مردم خدمت کرد، جاودانه شده و بعد از ۴۲ سال نیز نامش و یادش ماندگار است و تا دهه ها و سده های آینده نیز ماندگار خواهد بود.
وی خطاب به مدیران، کارمندان و کارگران شهرداری گفت: از همکاران شهرداری می خواهم که اگر آماده خدمتگزاری به مردم هستند این مسیر نوکری به مردم را با همراهی همدیگر به صورت قدرتمند ادامه دهیم و خدمت گذار صادق مردم شریف ارومیه باشیم.
آقازاده با اشاره به تاریخ صدور حکمش که مصادف با سالروز شهادت مهدی باکری و روز شهردار است را به فال نیک گرفت و با ابراز خرسندی به واسطه شروع خدمتش از اول ماه شعبان و ضمن تبریک مجدد اعیاد شعبانیه بیان کرد : امروز روز آمدنم است و همه تلاشم را می کنم که رفتنم با لبی خندان باشد و جانباز عرصه خدمت به مردم خواهم بود.
شهردار ارومیه همچنین به پاس برگزاری مراسم معارفه از بانیان این مراسم تقدیر و در ادامه بیان داشت: جای تقدیر و تشکر دارد که جناب عدل دوست سرپرست شهرداری ارومیه با تدبیر و اجرای برنامه های تدوین شده چنین فضای زیبایی در سطح شهر ارومیه ایجاد و در اختیار شهروندان قرار داده است.

در پایان این مراسم ضمن قدردانی از سرپرست شهرداری؛ مجید آقازاده با حکم وزیر کشور به عنوان شهردار ارومیه منصوب و معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست