اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست

آوای مرز : سخنگوی وزارت بهداشت گفت: هم‌‌اکنون ۱۸۷ شهرستان کشور در وضعیت قرمز بیماری قرار دارند و ۹ شهرستان استان آذربایجان غربی نیز دارای بیشترین بروز بیماری در کشور هستند.

کتر سیما سادات لاری درباره وضعیت بیماری کرونا در کشور اظهار کرد: نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه در کشورمان از حدود یکماه گذشته روند صعودی به خودگرفته و به دنبال این روند صعودی، شاهد بالارفتن بی‌‌سابقه موارد مرگ و میر ناشی از بیماری هستیم.

او افزود: هم‌‌اکنون ۱۸۷ شهرستان کشور در وضعیت قرمز بیماری قرار دارند که در این بین ۴۵ شهرستان دارای وضعیت حادتر بیماری هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: شهرستان‌‌های ارومیه، اشنویه، بوکان، سلماس، شاهین‌‌دژ، ماکو، مهاباد، میاندوآب و نقده در آذربایجان غربی، دره شهر از استان ایلام، شهرستان بیجار از کردستان، اسلام‌آباد غرب، جوان‌رود، سرپل ذهاب، کرمانشاه، گیلان‌غرب و هریس از استان کرمانشاه، از جمله شهرستان‌های با بیشترین بروز بیماری در کشور هستند.

او ادامه داد: همچنین آذرشهر، جلفا، عجب شیر و مراغه در آذربایجان شرقی، شهرستان‌های اصفهان، خمینی‌شهر، کاشان و نجف آباد از استان اصفهان، شهرستان کرج در استان البرز، شهرستان‌های تنگستان و دشتی از استان بوشهر، شهرستانهای تهران، دماوند، ری، شمیرانات و ورامین از استان تهران، بروجن و شهرکرد از استان چهارمحال و بختیاری، بیرجند از خراسان جنوبی، سبزوار از خراسان رضوی، قم، سمنان، یزد؛ شهرستان بویراحمد از استان کهگیلویه و بویر احمد، شهرستان خرم‌آباد از استان لرستان، اراک در استان مرکزی، رزن و ملایر از استان همدان نیز در این لیست قرار دارند.

لاری تأکید کرد: امیدواریم با عمل بیشتر مردم به توصیه‌های بهداشتی و جدیت و اهتمام بیشتر مسئولین در اعمال محدودیت‌ها و نظارت مطلوب‌تر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی و… در شهرستان‌های یاد شده شاهد توقف روند نگران کننده شیوع بیماری در این شهرستان‌ها باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با توجه به تعطیلات پیش رو از مردم می‌خواهیم با پرهیز از بروز رفتارهای اجتماعی خطرآفرین از هرگونه اقدام سفر به طور جد خودداری کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر خبرها

اینجا محل تبلیغات شماست

اینجا محل تبلیغات شماست