تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : adminm
حوزه : آخرين اخبار, آذربايجان غربي, اجتماعی, اقتصادی, ویژه
شماره : 22073
تاریخ : 29 بهمن 1400 :: 23:29
روایت استاندار آذربایجان غربی از نتایج سفرهای شهرستانی مدیران در سال آینده از ظرفیتهای مناطق جنوب استان به جهت دارا بودن معادن در راستای تحقق رشد اقتصادی بیشتر استفاده شود.

آوای مرز :  استاندار آذربایجان غربی گفت: توجه به اشتغال و درآمد در روستاها عاملی مهم در جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرهاست و باید تناسب با ظرفیت منطقه برای درآمدزایی و اشتغال روستاها برنامه وجود داشته باشد.

محمدصادق معتمدیان در چهارمین سفرشهرستانی در سفر به باروق  با حضور در بین مردم بخش نخطالو با اشاره به شیوه جدید در سفرهای استانی، اظهار داشت: حضور مدیران در شهرستان ها یکی از برنامه‌های اولویت دار است به طوری که دیدار با مردم به صورت چهره به چهره، آگاهی از مشکلات و اشرافیت به مسایل بدون واسطه اهداف این سفرهاست.

او افزود: خروجی و نتیجه سفرها برای مردم از برنامه‌های اولویت دار است و قبل از سفر تیم مدیریتی استان، در مرحله اول مدیران استانی در منطقه حضور پیدا می کنند تا مشکلات هر منطقه احصا و براساس مطالبات مردمی جمع‌بندی شود.

معتمدیان با بیان اینکه برگزاری جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با محوریت همان شهرستان یکی دیگر از برنامه‌های اولویت دار در سفرهای شهرستانی است، اضافه کرد: یکی از اهداف در سفرها، رسیدگی و شناسایی مناطقی است که عقب ماندگی بیشتر و زیرساخت‌های کمتر و یا ضعیفی دارند که در سفر به آنها با بازدیدهای میدانی به همراه تیم مدیریتی استان بتوان با بسیج همه امکانات و با استفاده از اعتبارات استانی و ملی برای توسعه آن مناطق گام برداشت.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه گفت: باروق به عنوان یکی از شهرستان تازه تاسیس از شاخص های توسعه ای کمتری برخوردار است، هدف این است تا آبادانی و پیشرفت آن شتاب بیشتری بگیرد که در سایه پیگیری‌های نماینده شهرستان و به جهت پای کار بودن مدیران استانی این مشکلات حل و به مطالبات به حق مردم رسیدگی خواهد شد.

معتمدیان با بیان اینکه همچنین مدیریت زمان در پروژه‌ها اولویت کاری دیگر در این سفرهاست، بیان کرد: عدم مدیریت زمان در پروژه‌ها موجب نارضایتی مردم و استهلاک اموال و هدر رفت بیت‌المال می‌شود که باید این مهم مدنظر قرار گیرد.

او اضافه کرد: توجه به اشتغال و درآمد در روستاها عاملی مهم در جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرهاست و باید تناسب با ظرفیت منطقه برای درآمدزایی و اشتغال روستاها برنامه وجود داشته باشد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تثبیت جمعیت در روستاها، گفت: روستاها مولد اشتغال و قطب اقتصادی هستند، نباید مردم روستاها به شهرها مهاجرت کرده و حاشیه نشین شوند که آن هم مشکلاتی را در پی دارد.

معتمدیان با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری، دامداری و کشاورزی باروق گفت: حمایت از این ظرفیت‌ها و جذب سرمایه‌گذار به ایجاد اشتغال و پیشرفت در روستاها کمک می‌کند که روستاهای باروق از این قاعده مستثنی نیستند و مدیران مربوطه باید اهتمام داشته باشند.

او با بیان اینکه تسهیلات ارزان قیمت برای ایجاد بوم گردی در این منطقه در نظر گرفته شود، گفت: جهادکشاورزی باید یک برنامه در امر دامپروری و از همه مهمتر در زمینه صنایع تبدیلی در این منطقه داشته باشد تا به درآمد و اشتغال مردم این مناطق منجر شود.اگر نیاز است سایر صنایع مربوط به کشاورزی از جمله شیلات در منطقه را بررسی و در صورت نیاز راه‌اندازی شود.

استاندار آذربایجان غربی توجه به معادن منطقه را پیشران صنعت و اقتصاد استان دانست و اظهار داشت: تلاش می‌شود در سال آینده از ظرفیتهای مناطق جنوب استان به جهت دارا بودن معادن در راستای تحقق رشد اقتصادی استان بیشتر استفاده شود.

محمدصادق معتمدیان در جمع نمازگزاران مسجد جامع چهاربرج با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم در خدمت به مردم و حل مشکلات آنان گفت: مدیران دولت سیزدهم خود را مقید می دانند تا به صورت جهادی و انقلابی با حضور میدانی در بین مردم از نزدیک مسائل و مشکلات مردم را بررسی و این مشکلات را حل کنند. استاندار آذربایجان غربی با اشاره به سفرهای شهرستانی و برنامه ریزی مناسب و با برنامه برای این سفرها گفت: برای تاثیرگذاری بیشتر سفرهای شهرستانی و تصویب مصوبات مناسب با قابلیت اجرا، قبل از سفر رسمی تیم های کارشناسی با حضور در شهرستان مسائل و مشکلات را احصا و در مرکز استان نیز راهکارهای حل این مشکلات ارائه می شود. وی بررسی مسائل و مشکلات شهرستانها از نزدیک، دیدارهای چهره به چهره با مردم، بررسی ظرفیت ها و پتانسیل های هر منطقه و استفاده از نظرات علما، نخبگان و دغدغه مندان هر منطقه برای توسعه استان را از اهداف و برنامه های سفرهای شهرستانی عنوان کرد. معتمدیان ادامه داد: در سفرهای شهرستانی سعی می شود مشکلات پروژه های عمرانی که به دلایل مختلف اجرای آنها متوقف شده است را بررسی و راهکارهای لازم برای اجرای مجدد این پروژه ها ارائه شود. استاندار آذربایجان غربی با ابراز خرسندی از حضور در شهرستان چهاربرج و حضور در جمع مردم میهمان نواز این شهرستان اظهار امیدواری کرد با نگاه ویژه دولت برای محرومیت زدایی و توزیع متوازن اعتبارات، شاهد شتاب در روند توسعه و آبادانی این شهرستان جدیدالتاسیس باشیم. وی با تکمیل ساختار اداری در شهرستانهای باروق و چهاربرج نیز تاکید کرد و افزود: با تکمیل ساختار اداری در این دو شهرستان تازه تاسیس روند فعالیت های اداری مردم روانسازی خواهد شد.  

© 2023 تمام حقوق این سایت برای وب سایت خبری تحلیلی آوای مرز محفوظ می باشد.