تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : adminm
حوزه : آخرين اخبار, آذربايجان غربي, اجتماعی
شماره : 23235
تاریخ : 3 اردیبهشت 1401 :: 12:54
کشف بیش از ۵ هزار کیلوگرم مواد مخدر در مرزهای ایران فرمانده مرزبانی کشور :جلوگیری از خروج کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم از مرزها را از اولویت های جدی این نهاد است

آوای مرز :   فرمانده مرزبانی کشور گفت: طی فروردین امسال پنج هزار و ۸۷۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در مرزهای کشور کشف و تحویل مراجع قانونی شد.

 سردار احمدعلی گودرزی در حاشیه بازدید از نوار مرزی سلماس در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در فروردین امسال همچنین ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق، ۲۷۸ دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال، ۱۴ هزار و ۶۲ راس دام سبک و سنگین و ۱۷۲ هزار و ۸۲۴ قلم لوازم آرایشی توسط مرزبانان کشف و ضبط شد.

او از افزایش ۱۵درصدی دستگیری متجاوزان مرزی طی یک ماه گذشته خبر داد و اضافه کرد: در فروردین امسال، ۲۱ هزار و ۵۷۳ متجاوز مرزی شناسایی و دستگیر شد.

گودرزی اظهار کرد: مرزبانان در مصاف با قاچاقچیان تا پای جان پیش می روند و متاسفانه در این راستا تعدادی از این جان برکفان نیز شهید شده اند و دستاورد این جانفشانی افزایش ۲.۵ درصدی کشفیات سلاح در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

فرمانده مرزبانی کشور گفت:جلوگیری از خروج کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم از مرزها را از اولویت های جدی این نهاد است و به شکل جدی از خروج کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم از مرزها ممانعت و تلاش کردیم از ورود کالای قاچاق به کشور نیز ممانعت کنیم.

فرمانده مرزبانی از روز گذشته، برای بازدید از مرزهای آذربایجان غربی به این استان سفر کرده بود.

© 2023 تمام حقوق این سایت برای وب سایت خبری تحلیلی آوای مرز محفوظ می باشد.