تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : adminm
حوزه : آخرين اخبار, آذربايجان غربي, اقتصادی
شماره : 26767
تاریخ : 29 آذر 1401 :: 19:29
با افراد سودجو در بازار برخورد می شود اصناف مکلف به درج قیمت و صدور فاکتور به مشتریان و نیز ارائه فاکتور خرید به بازرسان جهت کنترل قیمت ها هستند

آوای مرز : رییس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از آماده باش ۵۴ اکیپ نظارتی در بازار استان خبرداد و گفت: این طرح نظارتی ویژه شب یلدا از ۲۲ آذرماه جاری آغاز شده و تا دوم دی ماه ادامه دارد.

اکبر کرامتی گفت: طرح تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی و پرمصرف مورد نیاز شب یلدا توسط ۱۵اکیپ در شهرستان ارومیه و در مجموع ۵۴ اکیپ در سطح استان با همکاری بازرسین قرارگاه تامین امنیت غذایی ،بازرسان سازمان صمت، بسیج اصناف، پلیس امنیت اقتصادی ، اتحادیه های مربوطه و سازمان تعزیرات حکومتی از ۲۲ آذرماه در سطح استان شروع شده و تا ۲ دی ماه ادامه خواهد یافت.

کرامتی با اشاره به اجرای مانور سراسری اعزام اکیپهای نظارت و پایش بازار به ایسنا افزود: در این مانور در قالب اعزام تیم‌های بازرسی دونفره از میادین میوه و تره بار، عمده فروشی‌ها، خرده فروشی ها، سوپر مارکت ها، واحدهای تولیدی و عرضه محصولات کشاورزی بازدید به عمل خواهد آمد.

او ادامه داد: بازرسان ضمن بررسی کامل نظارت بر تعیین قیمت‌های مصوب کالاهای اساسی، بررسی نصب اتیکت قیمت گذاری کالا توسط فروشندگان به منظور خرید آسان و معقول شهروندان عزیز استان انجام می گیرد.

کرامتی تاکید کرد: قیمت و کیفیت کالاهای اولویت دار شامل میوه، گوشت قرمز و مرغ ، انواع نان های صنعتی و فراورده های لبنی و .. که مصرف بیشتری در شب یلدا دارند در این طرح بازرسی و با افراد سودجو برخورد قانونی خواهد شد.

رییس جهاد کشاورزی همچنین از تشدید نظارت ها بر واحد های نانوایی ارومیه خبر داد و گفت: همه روزه گشت ویژه نظارت و بازرسی از واحد های نانوایی به عمل می آید که در پی اعلام نارضایتی شهروندان از وضعیت قیمت نان در شهرستان ارومیه و طی بازرسی های صورت گرفته امروز همچنین ۴ واحد نانوایی در سطح شهرستان ارومیه که اقدام به کم فروشی و گرانفروشی کرده بودند ، توسط اکیب های نظارتی پلمب می شوند.

او تصریح کرد: اصناف مکلف به درج قیمت و صدور فاکتور به مشتریان و نیز ارائه فاکتور خرید به بازرسان جهت کنترل قیمت ها هستند و در غیر این صورت تحت عنوان  واحد متخلف به مراجع قضایی و نظارتی معرفی خواهند شد.

رییس جهاد کشاورزی در پایان گفت: از شهروندان درخواست می کنیم هر گونه تخلفات صنفی اعم از گران فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی ، احتکارو سایر موارد را به سامانه پاسخگویی ۱۸۶۶ جهاد کشاورزی، ۱۲۴ سازمان صمت  یا ۱۳۵ تعزیرات حکومتی گزارش دهند.

© 2023 تمام حقوق این سایت برای وب سایت خبری تحلیلی آوای مرز محفوظ می باشد.