تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : adminm
حوزه : آخرين اخبار, آذربايجان غربي, اجتماعی
شماره : 27110
تاریخ : 26 دی 1401 :: 20:27
پر کردن 62 حلقه چاه غیر مجاز در آذربایجان غربی همه ما در مقابل بحران به وجود آمده در وضعیت منابع آب مسئولیم

آوای مرز : در راستای مقابله با برداشتهای غیرمجاز و حفاظت از منابع آب و تعادل بخشی سفره های آب های زیرزمینی، طی دو ماه گذشته تعداد 62 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان آذربایجان غربی پر و مسلوب المنفعه شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: در راستای مدیریت و نظارت دقیق بر منابع آب های زیرزمینی و حفظ و صیانت از این منابع، اکیپهای گشت و بازرسی در شهرستانهای ارومیه، پیرانشهر، خوی و بوکان با همکاری مسئولین قضایی و انتظامی این شهرستانها  موفق به پر و مسلوب المنفعه نمودن 62 حلقه چاه غیرمجاز شدند.

مجید رستگاری با تاکید بر حفاظت از منابع آب زیرزمینی افزود: از تعداد 62 حلقه چاه غیرمجاز پر شده 26 حلقه مربوط به شهرستان ارومیه، 20 حلقه بوکان، 11 حلقه خوی و 5 حلقه مربوط به شهرستان پیرانشهر است.

او تاکید کرد: منابع موجود آب های زیرزمینی به علت برداشت های غیرمجاز و بی رویه با مشکل جدی روبرو شده که نه تنها برگشت پذیر نیست بلکه معضلات جدی را نیز برای دریاچه ارومیه ایجاد نموده است که این موضوع ضرورت برخورد با برداشتهای غیر مجاز از این منابع را دو چندان کرده است.

رستگاری افزود: همه ما در مقابل بحران به وجود آمده در وضعیت منابع آب مسئولیم و می توانیم با همکاری و همدلی یکدیگر، آثار نامطلوب این معضل را به حداقل برسانیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در پایان تصریح کرد: شرکت آب منطقه ای استان بعنوان متولی صیانت از منابع آبی و توزیع عادلانه آب در سطح استان اقدام به راه اندازی تلفن گویا به شماره 31987777 کرده است تا به کمک مردم عزیز استان با گزارش های مردمی در سریع ترین زمان ممکن ازحفر چاههای غیر مجاز جلوگیری نماید.

© 2023 تمام حقوق این سایت برای وب سایت خبری تحلیلی آوای مرز محفوظ می باشد.