تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : adminm
حوزه : آخرين اخبار, آذربايجان غربي, اقتصادی, كشاورزي
شماره : 27223
تاریخ : 4 بهمن 1401 :: 18:08
طلب 34 درصدی چغندرکاران آذربایجان غربی شهنازی : مجموع ارزش چغندرقندهای خریداری شده بیش از ۳ هزار و ۳۱۱ میلیارد تومان است

آوای مرز : سرپرست سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی پیشتاز کشت چغندرقند در کشور است، گفت: ۱۴ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی زیر کشت چغندرقند در حوضه آبریز دریاچه ارومیه قرار دارد.

خسرو شهبازی اظهار کرد: ٥ کارخانه قند در ارومیه، خوی، نقده، پیرانشهر و میاندوآب با مجموع ظرفیت روزانه ۱۹ هزار و ۸۰۰ تن در راستای خرید و جذب محصول چغندر قند کشاورزان فعال هستند.

او با اشاره به خرید نزدیک به ۱.۷ میلیون تن چغندرقند توسط کارخانه های قند از زارعان استان، افزود: مجموع ارزش چغندرقندهای خریداری شده بیش از ۳ هزار و ۳۱۱ میلیارد تومان است که از این مبلغ ۶۶ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده و مابقی نیز در اسرع وقت پرداخت خواهد شد.

شهبازی تصریح کرد: شهرستان‌های پیرانشهر، بوکان، میاندوآب، نقده به ترتیب بیشترین سطح زیر کشت چغندرقند را به خود اختصاص داده اند و روند برداشت در کلیه شهرستانها به اتمام رسیده است.

او با بیان اینکه متوسط عیار چغندرقند برداشتی ۱۶.۶۱ درصد است، ادامه داد: کارخانه‌های قند ارومیه، پیرانشهر و خوی به ترتیب بیشترین میزان خرید چغندر قند را در سال جاری داشتند.

© 2023 تمام حقوق این سایت برای وب سایت خبری تحلیلی آوای مرز محفوظ می باشد.